Kategorija: Daržovių patiekalai
Viskas apie avokadus
Kai kas iš mūsų neįsivaizduotų savo raciono be avokadų, tačiau kiek žinome apie šiuos vaisius? Pastarieji kartais dar vadinami avokadų arba aligatorių kriaušėmis. Akivaizdu, kad šie pavadinimai kilę dėl vaisiaus formos ir spalvos asociacijų. Continue reading „Viskas apie avokadus” →
Šaltai marinuota adžika
Tikrai išbandytas ir mėgstamas giminės receptas: 3 kg pomidoru (geriau mėsingi – pvz. tokie kaip „Jaučio širdis” arba „Sto pudov”, bet tai nėra būtina), 1 kg saldžių paprikų (labiausiai tinka raudonos, žalių jokiu būdu nenaudoti), 250 gr šviežių jelapeno pipirų arba čiliukų, 300 gr česnakų, 300 gr 9 % acto, 1 šaukštas cukraus, 3 šaukštai paprastos rupios druskos (joduota druska konservavimui netinka). Visus šiuos ingredientus reikia sumalti mėsmale arba susmulkinti blenderiu (smulkinant blenderiu, reikia, kad liktų maži gabaliukai, o ne vientisa tyrė). Gautą masę gerai išmaišyti ir laikyti kambario temperatūroje 3-5 paras fermentacijai. Vėliau tirštąją šios masės dalį supilstyti į gerai sterilizuotus stiklainiukus ir uždaryti išvirintais arba spiritu nuvalytais dangteliais. Likusį skystį taip pat supilstyti į stiklainiukus ir naudoti kaip pagardą sriuboms. Ši adžika laikoma šaldytuve arba tikrai vėsiame rūsyje. Tai šaltasis konservavimo būdas, jo dėka išlieka visi natūralūs daržovių vitaminai ir mineralai.
Paprikų rauginimas
Jos rauginami panašiai kaip agurkai. Pradžioje išimame sėklas ir sudedame paprikas į indą. Jeigu nenorime smulkinti, tuomet jų vaisius kaip vaflius suneriame vienas į kitą ir kur ne kur tarp jų įdedame gabalėlį česnako. Tarp sluoksnių pridedame krienų, krapų, juodųjų serbentų, vyšnių, ąžuolo lapų.
Paprikas dedame kuo standžiau. Kai indą pripildome, jį užpilame sūdytu vandeniu (1 litrui vandens – 1 šaukštas paprastos, rupios druskos), įdedame lauro lapelių ir prislegiame mediniu dangteliu.
Šaltai marinuoti agurkai su česnakais
Jei mėgstate aštriai saldžiarūgščius, traškius agurkėlius – šis receptas kaip tik jums.
Ingredientai:
2 kg agurkų (gali būti peraugę, neišvaizdūs),
4 šaukštai druskos,
700 g cukraus (cukraus kiekį galima šiek tiek sumažinti),
1,5 stiklinės obuolių acto,
7 šaukštai aliejaus,
2 galvutės česnako (jei mėgstate marinuotas česnako skilteles, jų galima dėti ir daugiau),
1 šaukštas čili miltelių.
Continue reading „Šaltai marinuoti agurkai su česnakais” →
Žalių pomidorų salotos
Šis receptas yra išbandytas daugelį kartų, todėl drąsiai galime jį jums rekomenduoti.
Ingredientai:
3kg žalių pomidorų
1kg svogūnų
1kg paprikų
1kg morkų
3 valgomieji šaukštai druskos
200 gr cukraus
300 ml aliejaus
100 ml 9% acto Continue reading „Žalių pomidorų salotos” →
Ypatingai švelnūs šaltibarščiai
Šaltibarščių kefyras – 900 ml
Pienas – 300 ml
Burokėliai (virti arba marinuoti) – 200 g
Virti kiaušiniai – 3 vnt.
Svogūnų laiškai – ryšulėlis
Agurkai – 2 vnt.
Krapai – ryšulėlis
Druska – pagal skonį
(Rekomenduojame nudoti jūros druską su mairūnais, čiobreliais ir petražolėmis, ji suteiks savito aromato.)
Kefyrą ir pieną supilkite į didelį dubenį. Sudėkite kubeliais pjaustytus agurkus, smulkiai supjaustytus svogūnų laiškus ir krapus. Įberkite druskos. Sudėkite tarkuotus virtus burokėlius (jei naudosite marinuotus burokėlius – marinato nepilkite, jis yra per daug rūgštus ir aštrus švelniai sriubai). Viską gerai sumaišykite. Patiekite sriubą gerai atvėsintą ir prieš pat patiekiant į kiekvieną dubenį įdėkite smulkintų kiaušinių ir papuoškite krapų šakele arba svogūnų laiškais.
* Pienas sušvelnina kefyro rūgštumą, todėl šaltibarščiai tampa ypatingai švelnūs.
* Jei dėl kokių nors priežasčių negalite patiekalo pagardinti kiaušiniais, vietoje įprastos druskos naudokite juodąją Himalajų druską su geležimi, ji suteiks patiekalui pikantišką kiaušinių prieskonį.
Šparagai (smidrai)
Ar teko ragauti žaliųjų šparagų (smidrų)? Jei ne, tai tikrai rekomenduojame jų paragauti. Jie gali būti vartojami ir kaip garnyras, ir kaip užkandis.
Kaip paruošti? Svarbiausia jų nepervirti arba neperkepti. Juos galima virti pasūdytame vandenyje (verdame iki 4 min.) O taip pat galima ir pakepti keptuvėje. Į keptuvę piliame šlakelį alyvuogių aliejaus, aliejui įkaitus sudedame šparagus ir pakepame keletą minučių. Iškepusius pabarstome Himalajų druska ir džiovintu baziliku.
Continue reading „Šparagai (smidrai)” →
Adžika
Gal jau šiais metais išmoksime skirti šparagus nuo pupelių
(Patiekalų gaminimo receptai ir patarimai yra pateikiami straipsnio pabaigoje.)
Akivaizdžiai matomi skirtumai:
čia yra šparagai, o čia ankštinės pupelės
Šparagai auginami apkaupti žeme, o pupelės auga virš žemės štai taip
Pupelių nebūna šparaginių, kaip nebūna apelsininių bulvių. Continue reading „Gal jau šiais metais išmoksime skirti šparagus nuo pupelių” →