Posted in Valgiai

Raganos kepsnys

Pirmas būdas. Mėsos faršas paruošiamas kaip kotletams, tik nededama džiūvėsių. Pritarkuojame stambia tarka žalių bul­vių, papjaustome svogūnų. Dedame į kepimo indą sluoksniais bulvių, faršo, svogūnų, vėl bulvių. Ant viršaus užpilame majo­nezo. Pridedame įvairių žalių prieskonių. Kepame orkaitėje vie­ną valandą. Sluoksnių storį dedame pagal skonį.

Antras būdas. Taip pat paruoštą mėsos faršą dedame į kepi­mo indą, ant jo sluoksnį svogūnų, o viršų apdėliojame lydyto („dešrinio”) sūrio ritinėliais. Kepame orkaitėje vieną valandą.

Padažas kepsniui gali būti įvairus — pagal skonį spirginti lašiniais su svogūnais, ištirpintas sviestas su grietine, pornidorų padažas. Skanu su įvairiomis žaliomis daržovėmis.

Posted in Desertai Valgiai

Keksas su cukinijomis

Vasaros topas – skanus ir sveikas cukinijų keksas!
Jei dvejojate dėl cukinijų skonio – jų tikrai nesijaučia. Būtent cukinijų dėka keksas išlieka drėgnas ir sodraus skonio.
Gamindami šį keksą užtruksite maždaug 40 min. Continue reading „Keksas su cukinijomis”

Posted in Valgiai

Voveraitės su daržovėmis

Voveraičių sezono įkarštyje siūlome puikų ir sveiką užkandį – voveraitės su daržovėmis!

Ingredientai:

1 vidutinio dydžio svogūnas
300 g voveraičių
6-8 vnt. šparagų (smidrų) stiebelių
Žaliųjų žirnelių sauja (jei nėra šviežių – tiks ir šaldyti)
Aisbergo salotų – didelė sauja
2 v.š alyvuogių aliejaus
2 v.š citrinos sulčių
1 didelis pomidoras
druskos, pipirų pagal skonį.  Continue reading „Voveraitės su daržovėmis”

Posted in Sveikata Valgiai

Vištienos sriuba nuo peršalimo ir gripo

Vištienos sriuba nuo peršalimo ir gripo
Tikriausia daugeliui teko girdėti apie „stebuklingas gydomąsias galias“, priskiriamas vištienos sultiniui.
Kuo gi jis naudingas esant peršalimo susirgimams? Šį kartą pašnekėsime ne tik apie sultinį, bet ir apie ne
ką mažiau vertingą patiekalą – vištienos sriubą.
Tad kuo gi vertinga gali būti vištienos sriuba? Continue reading „Vištienos sriuba nuo peršalimo ir gripo”

Posted in Mėsos patiekalai Valgiai Verta žinoti šeimininkėms

Naminiai sūdyti lašiniai

Nusiperkame reikalingą kiekį mums patinkančių lašinių, kuriuos norėsime sūdyti. Geriausia pirkti iš ūkininko, bet tinka ir iš prekybos centro. Svarbiausia, kad lašiniai būtų švieži, nešaldyti, o tik atvėsinti. Literatūroje rašoma, kad sūdomų lašinių nereikia nuplauti, bet jei labai norisi, dėl šventos ramybės nuplovus iš prekybos centro pirktus lašinius, nieko blogo jiems nenutiks. Svarbu prieš sūdant juos nusausinti. Continue reading „Naminiai sūdyti lašiniai”

Posted in Daržovių patiekalai Valgiai Verta žinoti šeimininkėms

Viskas apie avokadus

Kai kas iš mūsų neįsivaizduotų savo raciono be avokadų, tačiau kiek žinome apie šiuos vaisius? Pastarieji kartais dar vadinami avokadų arba aligatorių kriaušėmis. Akivaizdu, kad šie pavadinimai kilę dėl vaisiaus formos ir spalvos asociacijų. Continue reading „Viskas apie avokadus”

Posted in Mėsos patiekalai Valgiai

Rūkytos, tinkamos ilgai laikyti dešros

LIETUVIŠKA RŪKYTA DEŠRA

Lietuviška dešra daroma vien iš kiaulienos. Jautienos dedama tais atvejais, kai mėsa yra jaunos kiaulės ir turi blyškiai raudoną spalvą arba kai norima daugiau dešrų pasigaminti. Jautiena yra kietesnė, raumenų skaidulos tampresnės. Pagamintos su jautiena dešros yra rišlesnės, greičiau sukietėja, turi ryškiai raudoną spalvą, lygesnį pjūvį, skanesnės.

Darant dešras vien iš kiaulienos, rišlumui padidinti dalis kietesnės, sausesnės mėsos smulkiau sumalama, panašiai kaip jautiena. Jei mėsa yra suaugusios kiaulės, dešros išeina visai geros. Reikia tiktai, jei mėsa peraugusi riebalais, išrankioti dali minkštų, tarp raumenų esančių riebalų, o vietoj jų pridėti kietų, gerų lašinių. To nepadarius, dešros gali būti per minkštos ir daug sunkiau išvengti kitų nesklandumų. Continue reading „Rūkytos, tinkamos ilgai laikyti dešros”

Posted in Iškyla gamtoje Valgiai

Veganiški šašlykai

Paruošimo laikas – 3 paros, bet rezultatas jus tikrai nustebins. Patiekalas vertas laiko ir kantrybės! Šiam patiekalui imame 2 pakuotes sausų, šašlyko dydžio, sojos kepsnelių. Jie yra parduodami prekybos centruose. Dedame juos į puodą, užpilame maždaug 2 litrais vandens, dedame 3 kubelius daržovių sultinio ir verdame apie 10 min. Išvirusius paliekame tame pačiame puode parai laiko (atvėsusį puodą statome į šaldytuvą, arba laikome vėsiai, pvz. balkone). Para reikalinga tam, kad kepsneliai maksimaliai prisigertų skysčio ir persismelktų sultinio kubelių skoniu. Po paros švelniai rankomis išspaudžiam skystį iš kepsnelių ir juos sudedame į indą, kuriame marinuosime. Marinavimui ant kepsnelių išspaudžiame vienos citrinos sultis, supjaustome pusės citrinos žievelę, ją taip pat dedame į būsimus šašlykus, dedame vegan majonezą, pusantro arbatinio šaukštelio cukraus, druskos pagal skonį, šiek tiek maltų pipirų, apie 15 vienetų nemaltų pipirų žirnelių, 3 lauro lapus, 1-2 vidutinio dydžio svogūnus supjaustytus griežinėliais, apie 3-4 šaukštus aliejaus. Viską atsargiai išmaišome, kad nepažeistume gabalėlių formos ir laikome dar 2 paras šaldytuve. Kepame ant iešmų ar grotelių iki gražios geltonos spalvos. Kepant reikia kartas nuo karto apipurkšti purškiamu aliejumi. Skonis bus tiesiog nuostabus! Juos mėgsta veganai, taip pat neabejingi jiems lieka ir visavalgiai.



Posted in Daržininkystė Valgiai

ČESNAKAS – PRIESKONIS IR VAISTAS

Viena iš versijų, kodėl Egipto piramidžių statybos metu, esant dideliam vergų kiekiui, gana blogose jų gyvenimo bei darbo sąlygose nebuvo epidemijų yra ta, jog vergų dienos raciono būtiną dalį sudarė kelios galvutės česnako.
Graikai laikė česnaką vargšų maistu, todėl į Afroditės šventoves nebuvo įleidžiami žmonės su česnako kvapu. Pitagoras česnaką vadino prieskonių karaliumi.
Česnako tėvynė – Pietų Azija. Jame yra sieros turinčių medžiagų, kurioms yrant susidaro dialilsulfidai. Jie yra česnako eterinio aliejaus sudėtinė dalis, o tai ir sąlygoja jo kvapą. Eteriniame alieju­je yra fitosterinų, cukraus, organinių rūgščių, yra nedidelis kiekis C, B grupės vitaminų bei hormonų.
Česnakas žadina apetitą, plačiai naudojamas kulinarijoje. Balkanų ir Viduržemio jūros šalių tautos mėgsta aštrų maistą, todėl česnaką naudoja palyginti dideliais kiekiais, kas dietologų nuomone nėra labai gerai. Vidurio Europoje patiekalo aromatizavimui tik lengvai įtrinamas indas, kuriame gaminamas maistas.
Česnako negalima valgyti žmonėms su nesveikomis kepenimis, tulžimi, inkstais ir padidinta skrandžio sekrecija.
Nemalonaus česnako kvapo burnoje išvengsime pakramtę petražolių lapų, o iš indų česnakų kvapą šalina dilgėlės.

Posted in Paukštienos patiekalai Valgiai

Antis su vyšniomis

1 vidutinio dydžio antis, 70 g sviesto, 500 g šviežių arba šaldytų vyšnių, 0,5 stiklinės raudonojo vyno, pipirų, druskos pagal skonį.

(Patariame rinktis jauną paukštį, kurio svoris neturėtų būti didesnis nei 3 kg (idealus svoris yra 2-2,5 kg). Jauno paukščio mėsa bus minkštesnė, sultingesnė, malonesnio skonio (vyresnių ančių mėsa labai charakteringo, daugeliui nepriimtino skonio) ir greičiau iškeps. Continue reading „Antis su vyšniomis”