Posted in Dietos Sveikata

Trumpai apie aviečių sultis

Nuo seno žmonės įvairias ligas gydo aviečių pre­paratais. Nustatyta, kad aviečių sultyse daug cuk­raus, organinių rūgščių, vitaminų B,C ir karotino. Aviečių sultyse esanti salicilo rūgštis skatina pra­kaitavimą ir gydo uždegimines ligas, todėl šiomis sultimis patariama gydyti karštinę, peršalimo ir in­fekcines ligas, anginą, faringitą ir kt. Aviečių sulty­se taip pat gausu ir folio rūgšties, kuri padeda kre­šinti kraują. Šios sultys yra vertinamos ir todėl, kad jose daug geležies, cinko, vario, mangano ir kobal­to. Aviečių sulčių patariama gerti sergantiems ane­mija, sveikstantiems po sunkių ligų ir nusilpus or­ganizmui. Jos gerina apetitą, malšina pilvo skaus­mus, skatina virškinamojo trakto ir skrandžio darbą. Liaudies medicinos žinovai nuo seno aviečių sulti­mis gydė hipertenziją ir aterosklerozę. Susmulkintų aviečių lapų antpilu sergantiems stomatitu ir angina patariama skalauti burną bei gerklę, o taip pat šio antpilo kompresais gydyti pūlines žaizdas ir kitas odos ligas. Šiuo antpilu patariama gydyti hemorojų, tiesiosios žarnos trūkinėjimus ir ginekologines li­gas. Aviečių sultys skatina šlapimo išsiskyrimą, pa­lengvina atsikosėjimą ir mažina aukštą kūno tempe­ratūrą. Aviečių sulčių patariama gerti pagyvenu­siems žmonėms, nes jos skystina kraują ir neleidžia susidaryti trombams.

Posted in Daržovių patiekalai Dietos Patiekalai sveikuoliams Sveikata

Šparagai (smidrai)

Ar teko ragauti žaliųjų šparagų (smidrų)? Jei ne, tai tikrai rekomenduojame jų paragauti. Jie gali būti vartojami ir kaip garnyras, ir kaip užkandis.

Kaip paruošti? Svarbiausia jų nepervirti arba neperkepti. Juos galima virti pasūdytame vandenyje (verdame iki 4 min.) O taip pat galima ir pakepti keptuvėje. Į keptuvę piliame šlakelį alyvuogių aliejaus, aliejui įkaitus sudedame šparagus ir pakepame keletą minučių. Iškepusius pabarstome Himalajų druska ir džiovintu baziliku.

Continue reading „Šparagai (smidrai)”

Posted in Dietos Gėrimai Sveikata

Gerina virškinimą ir padeda mesti svorį

ciberzoleVienas geriausių dalykų, ką galite padaryti savo kūnui, tai pradėti dieną stikline drungno vandens su citrina. Citrinose gausu vitamino C, B, kalcio, geležies, magnio, kalio, enzimų, antioksidantų ir ląstelienos.

Be to, kad suteikia organizmui gausybę sveikų maistinių elementų, šis gėrimas „užveda“ virškinimo sistemą, stiprina imunitetą, kovoja su uždegimais, palaiko skysčių balansą organizme bei suteikia jam energijos. Norėdami paversti šį rytinį įprotį dar sveikesniu, papildykite citrinos gėrimą ciberžole.

Continue reading „Gerina virškinimą ir padeda mesti svorį”

Posted in Dietos Sveikata

Vėžys mėgsta cukrų: priešvėžinė dieta

cukrusDaugiau kaip prieš šimtą metų gydytojai nustatė, kad piktybinius auglius galima “numarinti badu” – arba dieta, arba gydomuoju badavimu. Šie mokslininkai iki šiol niekada nebuvo vertinami rimtai. Bet dabar genetikai pagaliau patvirtino jų teiginius: įmanoma tiek profilaktiškai kovoti su vėžiu, tiek padidinti sergančiųjų šansus pagyti. Apie šiuolaikinius kovos su vėžiu būdus pasakoja genetikos specialistas Johanesas Kojus (Johannes Coy).

Continue reading „Vėžys mėgsta cukrų: priešvėžinė dieta”

Posted in Dietos Sveikata

Soda padeda atsikratyti vėžio

sodaNiekas nepatikėtų, kad toks pigus ir kasdienis dalykas kaip maistinė soda gali būti veiksmingesnis už brangiausius vaistus. Dauguma žino, kad jos tirpalu skalaujant gerklę lengviau išgysime nuo peršalimo, bet yra įsitikinusių, kad valgomoji soda padeda ir atsikratyti vėžio.

Continue reading „Soda padeda atsikratyti vėžio”

Posted in Dietos Sveikata

Penki prasimanymai apie sveiką mitybą

maistasKomentuoja sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė, knygos „Balansas: skanus maistas ir sveikos gyvensenos idėjos aktyviems žmonėms“ viena iš autorių.

Continue reading „Penki prasimanymai apie sveiką mitybą”

Posted in Dietos Sveikata

10 faktų apie čija sėklas

chiaIspaniškojo šalavijo sėklos, plačiau žinomos kaip čija (angl. chia) sėklos Pietų ir Centrinės Amerikos maisto racione karaliauja tūkstantmečius – jomis mėgavosi net majai ir actekai. Pastaruoju metu šios sėklos vėl užkopė į sveiko maisto olimpą ir gavo supermaisto titulą.

Continue reading „10 faktų apie čija sėklas”

Posted in Dietos kepiniai Patiekalai sveikuoliams Valgiai Verta žinoti šeimininkėms

Duona, atkeliavusi iš akmens amžiaus – senovinis receptas

sveikuoliu duona 4Akmens amžiuje mūsų protėviai dar neaugino grūdinių kultūrų, bet jau žinojo, kas yra duona! Tai duona, kuri yra pagaminama iš riešutų, grūdų, sėklų ir augalinio aliejaus. Continue reading „Duona, atkeliavusi iš akmens amžiaus – senovinis receptas”

Posted in Dietos Sveikata

Kaip greitai lieknėti žiemos metu: ekspertų patarimai

sulieknetiKai už lango spaudžia šaltukas, tiesiog nevalingai labiau aptingstame ir pradedame daugiau bei riebiau valgyti. Jei pavasarį nenori verkti žiūrėdama į veidrodį (o juk daugumai mūsų būtent taip ir būna), rūpinkis savo figūra jau dabar. Ne, badauti tikrai nereikės. Tiesiog šiek tiek pakoreguok savo įpročius!

Continue reading „Kaip greitai lieknėti žiemos metu: ekspertų patarimai”

Posted in Dietos Gėrimai Sveikata

Stebuklinga vandens galia

vanduoKodėl gi vanduo toks svarbus? Kelių tūkstantmečių Rytų išmintis byloja, jog daugiau nei 90 (!) procentų visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo. Pirmiausiai, žinoma, sutrinka virškinimo procesas, šalinimo procesas, užnuodijamas kraujas, kuris šiuos toksinus išnešioja po visą mūsų organizmą. Atsiranda tokios ligos, kaip dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastritas, rėmuo, duodenitas, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimai. Sutrinka šalinimo procesai, lydimi nuolatinio vidurių užkietėjimo, hemorojaus. Nepašalintus toksinus per storąjį žarnyną ar inkstus, organizmas mėgina deginti ir šalinti per plaučius, tai pagreitina kvėpavimo procesą, sutrikdomas širdies ritmas. Continue reading „Stebuklinga vandens galia”