Vaistinis šalavijas

salavijasHipokratas šalaviją vadino šventa žole. Ir ne be reikalo. Šalavijų užpilu galima skalauti burną esant burnos ertmės ar dantenų uždegimui, kvėpuoti šalavijų garais ar gerti šalavijų arbatas viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejais. Šalavijų lapai gerai pagelbėja ir drabu­žių spintoje, nes jų kvapo labai bijo kandys.

Maistui vartojami džiovinti arba švieži šalavijų lapai. Ne­pakeičiamas prieskonis riebios mėsos mėgėjams, nes turi savy­bę neutralizuoti riebalų skonį. Daugelis šeimininkių sako, jog nėra geresnio prieskonio silkei ar kitokiai žuviai kaip šalavijai. Ypač skanūs ankštinių daržo­vių (žirnių, pupų) patiekalai su šalavijais. Be to, Lietuvos šeimininkės šio prieskonio visada dėdavo j dešras, pašte­tus, sūrius, marinatus, juo gar­dindavo paukštienos valgius, baltuosius padažus, salotas, konservus, omletus. Šalavijus labai tinka derinti ir su kitais prieskoniais: melisomis, mėto­mis, bazilikais.

Šiam augalui būdinga įspū­dingo dydžio šaknų sistema, todėl jį iš karto sodinkite į di­delį, 12-15 litrų talpos, vazoną. Parinkite jam gerai apšviestą vietą. Šalavijui tiks bet kuris žemių mišinys, svarbiausia -neperlaistyti.

Autorius: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.