Vairuojate automobilį? Štai ką turėtumėte žinoti apie visas reikalingas saugos priemones

Prieš vairuodami automobilį, turite įsitikinti, kad jo registracija galioja, ar jis išlaikė tinkamumo važiuoti patikrinimą ir buvo apdraustas. Jis taip pat turi atitikti tam tikrus techninius reikalavimus. Jau mokykloje kalbama, jog pirmosios pagalbos vaistinėlė privaloma ir ją reikia įsigyti. Labai svarbu ir tai, jog vaistinėlės komplektacija būtų pilna. Pirmosios pagalbos vaistinėlė automobiliui visada privalo būti nepriekaištingai sutvarkyta. Mūsų siūloma vaistinėlė įmonėms atitinka tarptautinį sudėties standartą ir tinka keliaujant po visą Europą. Jeigu pastebėjote, kad jūsų darbe vaistinėlės nėra, priminkite darbdaviui, kad vaistinėlė darbe yra būtina ir paraginkite įsigyti vaistinėlę, skirtą visoms Lietuvos Respublikoje esančioms įstaigoms, organizacijoms, institucijoms.

Reikalavimai, kuriuos privalo atitikti kiekvienas automobilis

Prieš važiuodami turite įsitikinti, kad transporto priemonė atitinka visus reikalavimus:

  • Tai techniškai tvarkinga mašina;
  • Galima pateikti valstybinį numerį;
  • Praėjo techninę apžiūrą;
  • Turėkite draudimą
  • Važiuokite su reikalavimus atitinkančiomis padangomis;

 

Automobiliuose turi būti avarinio sustojimo ženklas, ne mažesnis kaip 1 kg  gesintuvas, gesintuvai iš „Atvila” pirmosios pagalbos vaistinėlė ir bent viena ryški liemenė su atspindinčiais elementais. Prieš vairuodami automobilį, turite įsitikinti, kad jo registracija galioja, ar jis išlaikė tinkamumo skraidyti patikrinimą ir buvo apdraustas. Jis taip pat turi atitikti tam tikrus techninius reikalavimus. Prieš važiuodami turite įsitikinti, kad transporto priemonė atitinka visus reikalavimus.

Techninė apžiūra ir draudimas – svarbūs žingsniai automobilio turėtojams

Vairuojant automobilį ar kitą transporto priemonę galima išlaikyti tik galiojantį kelio testą ir draudimą. Automobilis turi būti tikrinamas kas 2 metus. Pirmą kartą registruoto naujo automobilio pirma techninė apžiūra atliekama po 3 metų, o vėliau – kas 2 metus. Taksi ar mokomoji transporto priemonė turi būti tikrinama kartą per metus. Automobilių civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą galima užsisakyti iš draudimo bendrovių arba internetu. 

Automobilį draudžiama vairuoti, jei:

  • Neveikia darbinis stabdys (tai negalioja stovėjimo stabdžiui);
  • Neveikia vairo mechanizmas;
  • Lyjant, sningant ar esant rūkui vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas;
  • Tamsoje arba esant blogam matomumui nešviečia joks priekinis kairysis žibintas;
  • Sugedus bent vienam galiniam gabaritiniam žibintui, neįjungtos avarinės šviesos arba gale nepritvirtintas avarinio sustojimo ženklas.

 

Rūpinkitės savimi ir kitais keliuose, visada turėkite vaistinėlę, jei nutiktų pavojus(pigios vaistinėlės). Kad ir kaip grėsmingai tai beskambėtų, nelaimingi atsitikimai gali nutikti kiekvienam. Ir dėl to nereikia baimintis ar nerimauti. Taip, namuose ar darbe galime įsipjauti, prispausti ranką ar koją sunkiu daiktu, susitrenkti galvą, bet visa tai ne taip baisu, jei operatyviai suteikiama pirmoji pagalba. Dėl to vaistinėlės dėžutė turi būti kiekvienuose namuose bei darbo įstaigose.

Autorius: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.