Ar augintiniams galima duoti žmonių maisto?

Augintiniai – vienas didžiausių džiaugsmų, laukiančių namuose po sunkios darbo dienos. Savo gyvūnus labai mylime ir iš visų jėgų stengiamės jais pasirūpinti. Pasidaro aktualu, kaip jiems sukurti jaukią ir saugią aplinką, koks maistas yra pats geriausias pasirinkimas. Daugumai opus klausimas – ar augintiniams galima duoti žmonių maisto?

 

Nėra vieno atsakymo

Iš tiesų, konkrečiai pasakyti, ar maitinti naminius gyvūnus žmonėms įprastu maistu galima, ar ne, nelabai įmanoma. Kaip ir visur čia galioja paprasta taisyklė – svarbu žinoti ribas ir elementarius augintinio priežiūros principus. Kiekvienas gyvūnas yra skirtingas, tad gali būti taip, jog atsakymas slypi būtent jo elgsenoje – dauguma augintinių, kad ir kaip greitai susivilioja žmonių maistu, negali nuslėpti savo kūno reakcijų. Jei augintinis negaluoja, rizikuoti tokiais maisto pasirinkimais nevertėtų.

 

Pradėkite nuo paprastų pokyčių

Jei augintinis ėda specifinį, gyvūnams skirtą, maistą, o Jūs norite leisti jam paragauti kažko iš savo meniu, nedarykite drastiškų sprendimų. Daugiau pasidomėkite apie tai, kokie produktai yra priimtini, o kokių duoti augintiniams nevalia. Jokiu būdu nereikėtų duoti tokio maisto kaip saldumynai, svogūninės kilmės daržovės bei gaminių, sudėtyje turinčių mielių. Gyvūnai šiais maisto produktais dažnai apsinuodija, be to, jie nėra tokie maistingi, kad patenkintų alkio poreikius. Geriausia, pradėti nuo lengvai apdorotų mėsos gaminių. Pabandykite augintiniui patiekti apvirtos paukštienos, bet apsistokite ties mažais kiekiais. Jei gyvūnas valgo noriai, o organizmo reakcijos neparodo priešiškumo, tikrai galite maitinti tokiu maistu.

 

Specialus maistas gyvūnams kartais turi išlikti mitybos pagrindu

Neretai gyvūnus pripratinti prie žmonių maisto norime todėl, nes taip sutaupoma ir laiko, ir pinigų. Visgi, nevertėtų pamiršti, kad kartais tai smarkiai gali atsiliepti augintinio savijautai, kas ir turėtų būti mūsų aukščiausias prioritetas. Net jei daugumą produktų gyvūnas toleruoja, o jo mitybą prižiūrime ir stengiamės palaikyti subalansuotą, kartais pamirštame, kad specialus maistas augintiniams yra kuriamas konkrečiai kai kurioms sveikatos problemoms spręsti. Pavyzdžiui, Brit Care šunų maistas turi daug privalumų – stiprina gyvūno sąnarius bei gerina virškinamojo trakto darbą. Juk dauguma mūsų neturi pakankamai su dietos principais susijusių žinių, kad gyvūnui iš paprastų produktų suplanuotų meniu, patenkinantį visus jo organizmo poreikius.

 

Nepersistenkite su žmonių maisto alternatyvomis

Labai dažnai šeimininkai pastebėję, jog gyvūnui tinka tam tikras kasdienis žmonių valgomas produktas, jį kategorizuoja kaip tinkamą. Nereikėtų pamiršti, kad, tarkim, vištiena gali būti ir maistinga, ir toksiška. Tai, kad gyvūnas valgo virtą mėsą, nereiškia, kad jam tiks iš keptuvės patiektas kepsnys su įvairiais prieskoniais ir egzotišku marinatu. Tokiais atvejais geriau sugrįžti prie užtikrintų alternatyvų ir nerizikuoti augintinio sveikata – Brit Care konservai katėms pasižymi skirtingomis rūšimis, kurios yra maistingos ir išgelbėja skubančius šeimininkus tomis dienomis, kai jie po ranka neturi tinkamai pagaminto naminio maisto. Taip pat nepamirškite, jog gana dažnai maisto likučiai, kurių patys nebenorite valgyti, neturėtų atsidurti augintinio indelyje. Ypač, jei ta priežastis susijusiu su patiekalo riebumu ar keistu skoniu.

 

Autorius: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.