Geltonžiedis barkūnas (Meluotus offlcinalis’)

 

Vaistams vartojama žolė, kuri yra malonaus kvapo, nes joje yra kvapaus kumarino, eterinio aliejaus, organinių rūgščių ir kt.

Jo preparatai vartojami raminamiesiems kompresams gaminti. Jie slopina centrinę nervų sistemą, veikia narkotizuoančiai. Žolės nuoviru gydomos votys, furunkulai, sumušimai, ausų uždegimas. Sudžiovintos žiedų ir lapų arbata vartojama nuo migrenos.

Nuo sąnarių uždegimo. 2 šaukštus geltonžiedžio barkūno, tiek pat didžiosios dilgėlės (Urttez dioica] ir trispalvės našlaitės (Viola tricolor) džiovintos žaliavos užpilti verdančiu vandeniu. Šiltą košelę sukrėsti į maišelį ir uždėti ant reumato kankinamos vietos. Uždengti rankšluosčiu, kad neatšaltų. Laikyti 20 min.

Nuo ausų uždegimo. Šaukštą džiovintos geltonžiedžio barkūno žolės, tiek pat plačialapio gysločio (Plantago majof] džiovintos žolės ir džiovintų didžiosios varnalėšos (Arctium lappa) šaknų užpilti verdančiu vandeniu. Karštą žolės košelę sukrėsti į maišelį it uždėti ant skaudamos ausies. Šiltai aprišti. Vanduo neturi patekti į ausies vidų.

Gydantis nuo vočių, furunkulų. 2 šaukštus geltonžiedžio barkūno ir vaistinės melisos (Melissa officinalis) džiovintų lapų mišinio užpilti puse stiklinės (100 ml) verdančio vandens ir palaikyti 10 min. Košelę sudėti į marlinį maišelį ir uždėti ant skaudamos vietos. Pridengti, kad neatšaltų. Laikyti 20 min.

Dėmesio! Augalo sudėtyje yra nuodingų medžiagų, todėl vartojama tik pasitarus su gydytoju.

Author: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.