6 dalykai, kuriuos privalote žinoti rinkdamiesi spintą

Ieškote naujos spintos savo kambariui? Ją pasirinkti nėra taip jau lengva – juk tai yra baldas, kuris tarnaus daugybę metų ir į kurį dėsite galimai labai brangius daiktus: rūbus, batus, papuošalus ir t. t. Todėl internetinės parduotuvės Pigu.lt ekspertai nori jums priminti 6 dalykus, kuriuos privalote žinoti prieš pirkdami naują spintą.

Kambario dydis

Ar įmanoma renkantis spintą nepasidomėti savo kambario dydžiu? Taip – tai yra viena iš dažniausiai daromų klaidų renkantis spintą. Ir kalbame ne tik apie tai, kad jūsų spinta turi tilpti į jūsų kambarį, kas yra savaime aišku, bet ir apie tai, kad ji turi atrodyti proporcingai – spinta niekada nėra kambario centras, tai – tik kambario detalė. Būtent taip spinta kambaryje ir turi atrodyti, todėl įsitikinkite, kad spinta, kurią renkatės, nebus per didelė ar per maža proporcingai pagal kambario dydį.

Kiek rūbų jūs turite?

Spintos pirkimas gali būti net labai sudėtingas procesas, ypač jeigu tiksliai nežinote kiek rūbų turite. Privalome pabrėžti žodį „tiksliai“ – dažnai įsivaizduojame, jog turime daug mažiau rūbų, negu iš tiesų. Todėl ištraukite visus savo rūbus, sudėkite juos į vieną vietą, senus rūbus išmeskite ar paaukokite ir tuomet pasižiūrėkite kiek vietos jūsų rūbams reikės spintoje.

Būtinai pasižiūrėkite, kiek rūbų planuojate kabinti ir kiek tiesiog sudėti – jeigu turite daug švarkų, suknelių ar kitų kabinamų rūbų, savaime aišku, jog kabyklų ir vietų joms reikės daugiau, o stalčių – mažiau.

Reikia arba suderinti, arba naudoti kontrastus

Renkantis spintą miegamajam ar kitam kambariui yra du variantai – jūs turite ją idealiai priderinti, arba padaryti natūraliai ir originaliai atrodantį kontrastą. Jeigu jūsų kambarys yra minimalistiškas, švediško dizaino, rinktis didžiulę antikinę prancūziško dizaino spintą nebūtų labai protinga – daug geriau pasirinkti ką nors labai nedidelio ar netgi atviro dizaino spintą.

Be abejo, galima ir protingai išnaudoti kontrastus tarp skirtingų baldų. Jeigu kiti jūsų baldai yra senoviniai, ryški minimalistiška spinta gali atrodyti visai neblogai. Visgi pasirinkti gerą kontrastingą spintą yra sudėtinga ir rekomenduojame pasitarti su profesionalais arba Pigu.lt specialistais.

Daugiausiai dėmesio reikia skirti medžiagoms ir spalvoms

Jeigu tiesiog nežinote kaip išsirinkti spintą, daugiausiai savo dėmesio skirkit perkamos spintos medžiagoms ir spalvoms – pasižiūrėkite į savo kambario sienas ir esamus baldus – spalvos ir medžiagos, kurias kambaryje naudojote daugiausiai iki šiol, puikiai tiks ir jūsų spintai. Tuomet grįžkite į praeitą punktą ir derinkite arba naudokite kontrastus.

Durys gali jums sutrukdyti

Dar vienas iš dalykų, apie kurį dažnas spintos pirkėjas kažkodėl nepagalvoja, yra spintos durys. Jeigu vietos jūsų kambaryje yra nedaug, rinkitės spintą su stumdomomis durimis – tokiu atveju jūsų naujoji spinta galės būti net ir prie durų, ir niekas netrukdys jos atidaryti. Įprastos durys tinka tik erdvesniems kambariams, taip pat tiems, kas renkasi kiek labiau tradicinį stilių, kadangi slankiojančios durys kelia asociacijas su modernizmu ir minimalizmu.

Ne tik talpinimas, bet ir organizavimas

Spinta nėra tiesiog vieta, kur slepiate savo rūbus ar kitus daiktus. Šis baldas padeda palaikyti tvarką ir suorganizuoti savo turimus daiktus. Gerai pagalvokite kiek smulkių daiktų turite ir ar planuojate juos saugoti spintoje – jeigu atsakymas yra teigiamas, ieškokite spintos su specialiais stalčiais arba pasiruoškite užsisakyti ir nedidelių dėžučių, skirtų papuošalams ir kitiems smulkiems daiktams spintoje saugoti. Patikėkite, tai tikrai sutaupys jums daugybę laiko ateityje!

Author: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.