7 žingsniai kaip išskobti moliūgą

1. Pasiruoškite darbo vietą. Ant stalo ar grindų pasiklokite senų laikraščių ar žurnalų.

2. Nuspręskite, ar norite apšviesti moliūgo vidų. Jei taip, apgalvokite, kurią moliūgo dalį norite išpjaustyti. Išpjovus viršų, bus lengviau įkišti žvakę.

3. Nuspręskite, kokio dydžio bus anga. Per ją turėtų tilpti jūsų ranka, nes ją reikės įkišti, išskobti vidų ir įtaisyti žvakę. Pjaunant nepamirškite patikrinti ar angos pločio pakanka laisvai įkišti ranką.

4. Išskobkite moliūgo vidų. Tai galite padaryti šaukštu ar kitu patogiu įrankiu. Neišmeskite moliūgo minkštimo, nes jį galėsite panaudoti virtuvėje ruošiant įvairius patiekalus. Moliūgo vidus turi likti visiškai tuščias, todėl išskobkite ypatingai švariai, nepalikite jokių sėklyčių. Išskobtą moliūgą palikite vėsioje patalpoje. Jo raižymą atidėkite kitai dienai, tuomet jo vidus bus pradžiuvęs ir lengviau pjaustomas. Nuo pernelyg didelio išdžiuvimo apsaugosite įkišę jį į didelį plastikinį maišą.

5. Sugalvokite, ką norite išpjaustyti. Figūros gali būti ir linksmos, ir piktos, ir gąsdinančios. Jei namuose yra mažų vaikų, pastarojo varianto rinktis nerekomenduojame. Figūras pieštuku galite piešti tiesiai ant moliūgo, tačiau geriausia nusipiešti norimą moliūgo „nuotaiką“ ant popieriaus, pasigaminti trafaretą ir tik tada dėti jį prie moliūgo ir apvedžioti linijas.

6. Išpjaustykite moliūgą. Naudokitės nedideliu, itin aštriu peiliu, kurio galas turėtų būti smailus. Būkite itin atsargūs raižydami moliūgą, šio darbo geriau nepatikėkite vaikams, nes šie gali susižeisti. Moliūgą išpjaustykite kokiomis tik norite formomis. Paprasčiausias variantas – išpjauti akis, nosį ir burną. Kantresni ar labiau įgudę gali bandyti išpjauti įvairius piešinukus ar raides.

7. Įtaisykite žvakę. Jaukumo suteiks ir didesnį įspūdį sukels šviečiantys moliūgai. Kai išpjaustysite moliūgą, įkiškite į vidų žvakę ar žiebtuvėlį ir patikrinkite, ar tinkamai. Išpjaustyto piešinio kraštus aptepkite vazelinu, taip apsaugosite nuo suvytimo. Į galutinai išskobto moliūgo vidų tvirtai įstatykite degančią žvakę.

Parengta pagal:

 

http://www.manonamai.lt/praktiniai-patarimai/pasidaryk-pats/7-zingsniai-kaip-isskobti-moliuga-ir-dekoruoti-namus.d?id=63082548

Reklama

devar.lt

Author: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.