peletrunasPeletrūnai, arba vaistiniai kiečiai, kartais vadinami že­maitišku prieskoniu, nes že­maičiai jį ypač mėgsta ir juo skanina savo nacionalinį pa­tiekalą kastinį, deda jo į varškę, sriubas. Prieskoniams vartoja­mi švieži ir džiovinti peletrūnų lapai. Jais tinka pagardinti sa­lotas, varškės, avienos, kiauši­nių gaminius, sriubas, padažus, aromatizuoti marinatus, kon­servuoti agurkus, pomidorus ir kitas daržoves, taip pat įvairius nealkoholinius gėrimus. Pele­trūnai vartojami ir įvairiems negalavimams gydyti.

Jie didi­na skrandžio sulčių sekreciją ir gerina apetitą. Peletrūnų patariama vartoti nervingiems žmonėms, nes jie gydo neuras­teniją, nemigą, gerina miego kokybę. Nepakeičiamas šis prieskoninis augalas ir besi-skundžiantiesiems kvėpavimo negalavimais. Galima gydyti plaučių uždegimą, bronchitą ir net tuberkuliozę.

Gerai auga saulėtoje vie­toje, derlingoje, normalaus drėgnumo priemolio arba hu-musingoje priesmėlio dirvoje. Vaistiniai kiečiai užauga aukšti, todėl juos reikia sodinti daržo kampe ar krašte, kad neužsto­tų kitų augalų, bet patys gautų pakankamai šviesos.

Dauginti geriausia dalijant kerus arba žaliais auginiais. Iš sėklų išauginti peletrūnai būna ne tokie kvapūs.

 

Leave a Reply

loading...
Archyvai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas