Posted in Iškyla gamtoje Kenkėjai Verta žinoti šeimininkėms Žemės ūkis

Kaip atsikratyti pastogėje apsigyvenusių širšių?

Širšės, kaip ir kiti vabzdžiai, tamsoje skrenda link šviesos šaltinio, todėl širšėms gaudyti montuosime širšių gaudymo šviestuvą.  Continue reading „Kaip atsikratyti pastogėje apsigyvenusių širšių?”

Posted in Kenkėjai Namų jaukumui Patalpų priežiūra Valymas

Kaip namuose atsikratyti vorų

Jei namuose gyvena vorai, vadinasi jie pastoviai randa kuo maitintis. Bet netgi ir pakankamai tvarkingai gyvenant, sunkiai pavyksta priversti vorus palikti jūsų būstą. 

Vorai nemėgsta pipirmėčių kvapo, todėl geriausia kovos su vorais priemonė yra pipirmėčių eterinis aliejus. 

Paruoškite tokį tirpalą purškalui:

į purškimo indą įpilkite 100 ml vandens bei 2-5 ml pipirmėčių eterinio aliejaus ir stipriai suplakite, kad gerai susimaišytų.

Tvarkant namus, šiuo pasigamintu tirpalu išpurkškite palangių apatinę dalį, aplink radiatorius, ertmes už baldų, kambario kampus, aplink duris ir visokias ertmes, kur vorai mėgsta slėptis. Po 2-3 dienų visa tai išpurkškite pakartotinai. Jei pastebite, kad vorų dar yra, kartokite procedūrą dar kelis kartus. Vorai tikrai pasišalins.

 

 

Posted in Kenkėjai Ūkio darbai Verta žinoti šeimininkėms

Naikiname tarakonus, blakes ir skruzdėles

Buityje dažniau pasitaikantys kenkėjai yra tarakonai, blakės ir rudosios naminės skruzdėlės. Šie kenkėjai ant maisto produktų gali pernešti tuberkuliozės, vidurių šiltinės, dizenterijos ir kitų infekcinių ligų sukėlėjus iš tualetų, šiukšlių laikymo ir kitų nešvarių vietų ar užteršti maistą savo išskyromis. Continue reading „Naikiname tarakonus, blakes ir skruzdėles”

Posted in Iškyla gamtoje Kenkėjai Sveikata

Jei įkando erkė – nepanikuokite!

erkeIš paežerių ar miškų parsinešame ne tik gerų įspūdžių, pintines grybų, uogų, bet ir erkių. Kaip jas ištraukti, girdėjome šimtus kartų, tačiau vos tik kokia įsisiurbia, viską užmirštame ir puolame į paniką. Kaip elgtis pavojaus sveikatai akivaizdoje, primena Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Zdanevičienė.

Continue reading „Jei įkando erkė – nepanikuokite!”

Posted in Kenkėjai Sveikata Vaistažolės

Parazitai žmogaus organizme

cesnakas moliugo seklosTiek suaugusio žmogaus, tiek vaikų žarnyne gali gyventi įvairūs parazitai. Dažniausiai tai būna spalinės, askaridės ir kaspinuočiai.
Žmogus, turintis žarnyno parazitų, dažniausiai prastai jaučiasi, greitai pavargsta, būna nervingas, išsiblaškęs, netenka daug svorio.
Spalinės, askaridės, kaspinuočiai?

Continue reading „Parazitai žmogaus organizme”

Posted in Gyvūnai Iškyla gamtoje Kenkėjai

Kaip apsaugoti gyvūnus nuo erkių

suo-kate-eŠi informacija yra aktuali visiems gyvūnų augintojams. Erkės – tai siaubas, kurį aptinkame augintinio kailyje, o baisiausia, kad tai dar yra ir ligų šaltinis. Ko gero dažnam teko išbandyti pačias įvairiausias priemones nuo erkių („Bars“ purškalas, Foresto ar gintaro ankakliai, „Ataxxa“ lašai… Šie pavadinimai yra girdėti daugeliui). Stengiamės apsaugoti savo gyvūnus įvairiausiomis priemonėmis, bet, neretai jas naudojant, vis vien parsinešame erkių, arba dar blogiau – tenka gydyti užsikrėtųsį keturkojį.

Continue reading „Kaip apsaugoti gyvūnus nuo erkių”

Posted in Daržininkystė Kenkėjai Ūkio darbai Verta žinoti šeimininkėms

Kopūstų auginimas

kopustasPopuliarios kopūstų rūšys (gūžiniai, savojos, briuselio, žiediniai, brokoliai, kaliaropės) sodinamos daigais. Daigai sodinami 5-7 savaičių amžiaus, truputį giliau, negu augo daigyne. Dirva turi būti patręšta ir gerai drenuota. Vieta atvira, saulėta. Tiesa, persodintus daigus gerai būtų užpavėsinti (pavyzdžiui skiedromis) – kopūstai sunkiai pakelia persodinimą.

Kopūstai vieni iš nedaugelio kultūrų, nemėgstančių purios žemės šaknų zonoje. Prieš sodinant kopūstus dirvos nereikia perkasinėti. Kai mūsų močiutės sodino kopūstus su „kuoliuku”, jos žinojo ką daro. Continue reading „Kopūstų auginimas”

Posted in Daržininkystė Kenkėjai Ūkio darbai

Pomidorų auginimas

pomidoraiGerai pažįstami ir būtinai kiekvieno daržininko auginami pomidorai turi keletą ypatybių, kurių

paisymas leidžia gerokai padidinti derlių ir vaisių kokybę.

Pirmoji ypatybė. Pomidoro šaknų ir vegetatyvinė sistemos skirtingai reaguoja į aukštą temperatūrą. Pats krūmas pa­kankamai pakantus karščiui (žinoma, jeigu nenudžiūsta), o štai šaknis aukšta temperatūra alina: nuo 25 laipsnių labai sumažėja derėjimas, o nuo 30 ir visai nustoja derėti. Esant ilgesniam karštam periodui pradeda byrėti žiedynai ir užuomazgos. Jeigu „viršūnėlės” ir „šaknelės” apsikeistų reagavimu į karštį, tai situacija būtų tiesiog nevaldoma. O dabar, laimei, yra paprasta išeitis, pasiūlyta Kornelio universiteto mokslininkų: Continue reading „Pomidorų auginimas”

Posted in Daržininkystė Kenkėjai Ūkio darbai Verta žinoti šeimininkėms

Bulvės. Jų sodinimas, auginimas, laikymas žiemą.

bulves

Šiame straipsnyje bulvėms teisėtai skiriama daug dėmesio, grubiai tariant: proporcingai jų užimamam plotui darže. Bulvės ne tik visiems reikalingos – jos be galo įdomios. Ką, pavyzdžiui, galima pasakyti apie kopūstų sėklas? O apie sėklines bulves labai daug įdomių ir svarbių dalykų!

Sėklos paruošimas. Bulvės dažniausiai dauginamos, vegetatyviai – gumbais. Tai taip įprasta, kad mes net ne pastebime, jog žodžiu „sėklos” vadiname visai ne sėklas. Continue reading „Bulvės. Jų sodinimas, auginimas, laikymas žiemą.”

Posted in Iškyla gamtoje Kenkėjai Sveikata

Natūralūs būdai apsisaugoti nuo erkių

Erkė>Siūlome pasidomėti, kokie natūralūs kvapai padidina šansus, kad klastingosios erkės nebelįs prie jūsų!

Fotolia nuotr. / Erkė

► Arbatmedis nemėgstamas ne tik uodų, bet ir erkių. Išbandykite: 10 eterinio arbatmedžių aliejaus lašų sumaišykite su 50 ml vandens ir supilkite į purškiamą flakoną. Gerai sukratykite ir apipurkškite atviras kūno vietas bei drabužius.

 

► Actas veikia kaip natūralus repelentas. Į butelį įpilkite 1 dalį acto, 1 dalį vandens, į lašinkite 10 lašų eterinio eukaliptų ar pipirmėčių aliejaus. Purkškitės gautu mišiniu kas kelias valandas. Continue reading „Natūralūs būdai apsisaugoti nuo erkių”