Kodėl kalėdinukas nežydi ir kaip jį paskatinti žydėti. Naudingi patarimai

Kalėdinukas arba plokštenis (Schlumbergera) yra nereiklus kambarinis augalas, kuris tradiciškai žiemos metu mus džiugina ryškiais žiedais, tačiau kartais vietoj laukiamo žydėjimo jis tiesiog gražiai žaliuoja ir nė nemano krauti žiedų. Kodėl taip nutinka ir kaip pražydinti kalėdinuką?
Pabandykime išsiaiškinti priežastis.
1 priežastis. Tamsos trūkumas
Kad padėtų formuotis žiedpumpuriai, kalėdinukui reikia poilsio laikotarpio. Tai reiškia, kad augalui per parą reikia užtikrinti apie 12-14 valandų tamsos. Norėdami sukurti tokias sąlygas, vazoną su augalu pastatykite tamsioje vietoje arba nakčiai uždenkite nepermatoma medžiaga.
2 priežastis. Netinkamas laistymas
Perteklinis laistymas yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl plokštenis nežydi. Užsistovėjusi drėgmė vazone sukelia šaknų puvinį ir dėl to blogėja augalo būklė arba augalas gali visai nudžiūti. Laistykite saikingai, leiskite žemei išdžiūti tarp laistymų.
3 priežastis. Augalų stresas
Kalėdinukas netoleruoja staigių aplinkos sąlygų pokyčių. Dažnas jo vietos keitimas, skersvėjai ir temperatūros svyravimai gali sukelti stresą, dėl kurio gali sutrikti žydėjimas. Sukurkite jam palankias auginimo sąlygas: vidutinę temperatūrą, apsaugą nuo tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų.
4 priežastis. Šviesos trūkumas
Nors kalėdinukui reikia poilsio tamsoje, tačiau dienos metu jam reikia gauti ir pakankamai šviesos. Pastatykite augalą ten, kur dienos metu jis bus pakankamai apšviestas, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Šviesos trūkumas silpnina augalą ir neleidžia žydėti.
5 priežastis. Neteisingas persodinimas
Per didelis vazonas paskatins aktyvų žalios masės augimą žydėjimo sąskaita. Kalėdinukai geriau žydi ankštame vazone. Persodinkite tik tada, kai šaknys visiškai užpildys vazoną.
Ką daryti, jei kalėdinukas nežydi?
Patikrinkite laikymo sąlygas. Įsitikinkite, kad augalą aprūpinate pakankamu šviesos kiekiu ir jis turi galimybę pajusti tamsą, saikingai jį laistykite ir venkite stresinių situacijų.
Įvertinkite šaknų būklę. Atsargiai išimkite augalą iš vazono ir apžiūrėkite šaknis. Jei aptiksite puvinį, pašalinkite pažeistas šaknų vietas, pabarstykite jas sutrinta aktyvinta anglimi ir persodinkite augalą į šviežią žemę. Laistykite tik tada, kai žemė visiškai išdžiūva. Reguliariai tikrinkite, ar augalas nėra pažeistas kenkėjų ir ligų.
Jei laikysitės visų rekomendacijų, jūsų kalėdinukas kitą žiemą jus tikrai pradžiugins ryškiais žiedais!
Atminkite, kad kiekvienas augalas yra individualus, todėl priežiūra turi būti pritaikyta prie jo poreikių.
Sėkmės auginant kalėdinukus!

Author: valdymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.