Ką naudinga žinoti renkantis miegmaišį?

Neatsiejamas turistinės palapinės kompanionas – miegmaišis. Be jo būtų sunku įsivaizduoti išvykas, žygius ir, žinoma, miegą palapinėje. Tai tarsi visą kūną apgobianti, lengva ir patogiai suvyniojama antklodė, kuri suteikia komfortą tiek miegant vasarą, tiek šaltą rudenį ar net žiemą. Miegmaišiai būna skirtingų dydžių, tipų, formų ir yra papildomi skirtingomis ypatybėmis, kurios tik suteikia dar daugiau patogumo miegmaišiui. Tiesa, toks platus pasirinkimas, taip pat, gali reikšti ir tai, kad pasirinkti tinkamą, kokybišką miegmaišį gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje pateiksime naudingos informacijos, kurią pravartu žinoti norint išsirinkti kokybišką ir gerą miegmaišį. 

Miegmaišio tipas 

Visų pirma, norint išsirinkti tinkamą, gerą ir kokybišką miegmaišį, svarbu žinoti, kad jie gali būti skirtingų tipų. Tipo pasirinkimas priklauso nuo to kaip ir kada planuojate naudoti miegmaišį. Miegmaišiai gali būti vasariniai, trijų sezonų, žieminiai.  Vasariniai – tinkami tuomet, kai lauke temperatūra yra ne žemesnė nei -1oC. Šie miegmaišiai lengvi, kadangi neturi daug užpildo, o sulankstyti yra itin maži ir gali būti maždaug meliono dydžio. Vasariniai miegmaišiai, dažniausiai, turi užtrauktukus per visą miegmaišio ilgį, o tai reiškia, kad miegmaišį galėsite pilnai atsitraukti, siekdami geresnės ventiliacijos. Taip pat, tai reiškia, kad tokį miegmaišį galėsite naudoti kaip įprastą antklodę. Tuo tarpu, trijų sezonų miegmaišiai yra tinkami didesnei nei -6oC temperatūrai. Tai reiškia, kad toks miegmaišis puikiai tiks pavasario, rudens kelionėms. Taip pat, jie tiks ir vasarai, kai oro temperatūra nėra labai aukšta. Geras trijų sezonų miegmaišis bus papildytas papildomomis ypatybėmis, pavyzdžiui, sutraukiamais gobtuvais, apykaklėmis, užtrauktukų dangomis, kurios suteikia daugiau šilumos ir komforto. Galiausiai, žieminiai miegmaišiai. Tai šilčiausi, sunkiausi ir didžiausi miegmaišiai, kurie puikiai tinka tada, kai lauke yra mažiau nei -6oC. Jie turi panašias ypatybes, kaip ir trijų sezonų miegmaišiai, bet turi kur kas daugiau užpildo. Tokius miegmaišius gana sunku sulankstyti ir supakuoti. 

Užpildas 

Siekiant pasirinkti tinkamą ir kokybišką miegmaišį, kuris ne tik garantuos šilumą, bet ir tarnaus daugelį metų, labai svarbu renkantis atsižvelgti į miegmaišio užpildo tipą. Iš esmės, miegmaišiai gali turėti dviejų tipų užpildus. Jie gali būti užpildyti natūraliu užpildu – pūkais arba turėti sintetinį užpildą. Pūkiniai miegmaišiai – lengvi ir labai šilti. Taip pat, juos lengviausia sulankstyti ir suspausti, tačiau, jie neišsiguli ir nesusidėvi taip greitai kaip sintetiniai. Žinoma, pūkiniai miegmaišiai yra brangesni. Tiesa, jų kaina priklauso nuo užpildo tūrio, pūkų kokybės. Tuo tarpu, sintetinių miegmaišių užpildas yra gaminamas iš minkšto poliesterio, kuris yra atsparus drėgmei. Tai reiškia, kad toks miegmaišis puikiai tiks tiems, kurie dažnai keliauja šlapiomis, drėgnomis oro sąlygomis. Tiesa, nors sintetiniai miegmaišiai yra didesni ir sunkesni, jie kainuoja kur kas mažiau. 

Forma 

Renkantis miegmaišį labai svarbu atsižvelgti ir į jo formą. Miegmaišiai gali būti skirtingų formų, kurių kiekviena tinka skirtingiems poreikiams. Visų pirma, miegmaišiai gali būti kokono arba mumijos formos. Tai link galvos platėjantys, kojų zonoje siauri miegmaišiai, kurie suteikia maksimalią šilumą kojoms, pėdoms. Tokio miegmaišio tikslas yra išlaikyti kūno šilumą, o kadangi, pats miegmaišis yra gana ankštas, ši šiluma išsilaiko geriau. Tiesa, viršutinė kūno dalis, tokiame miegmaišyje, gali laisvai ir patogiai judėti. Dar vienas šios formos miegmaišių privalumas – nedidelis svoris ir dydis. Taip yra todėl, kad šiems miegmaišiams gaminti yra sunaudojama mažiau medžiagos ir užpildo, todėl, automatiškai, jie yra ir mažesni. Miegmaišiai gali būti stačiakampio formos. Tokie miegmaišiai suteikia vienodai  vietos tiek viršutinei, tiek apatinei kūno daliai. Vieni jų gali atsitraukti daliniai, kiti – pilnai ir būti naudojami kaip antklodės. Tiesa, jie nėra laikomi itin termiškai efektyviais ir labiausiai tinka mėgėjiškam stovyklavimui, o ne profesionalioms išvykoms. Tiesa, galima rasti ir pusiau stačiakampių miegmaišių, kurie turi ir kokono ir stačiakampio miegmaišio ypatybių. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori jaustis suvaržyti, kaip kokono tipo miegmaišyje, bet ieško daugiau šilumos, nei ta, kurią suteikia stačiakampio formos miegmaišis. Jie didesni ir storesni nei kokono tipo miegmaišis, bet ir suteikia daugiau vietos bei šilumos. 

Tik varle.lt – miegmaišiai geriausiomis kainomis. Čia rasite platų ir įvairų jų pasirinkimą, žemas kainas bei puikias akcijas!

Autorius: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.