Kad spyna lengvai rakintųsi

Kad spyna lengvai rakintųsi, kartkartėmis išvalykite iš jos dulkes, patepkite alyva, o kad durų spynos mechanizmas gerai veiktų, nuskuskite pieštuko grafitą, miltelius supilkite į popierinį vamzdelį ir pro rakto skylutę supūskite j spynos vidų. Jeigu spyna surū­dijo, įlašinkite į ją keletą lašų benzino. Raktą, kuris sunkiai rakina, patrinkite vašku arba muilu.

Ilgai naudoti raktai ir pati spyna padyla ir dėl to ima blogai rakinti, strigti. Dažniausiai padeda keletas lašų mašininės alyvos, įlašintos į spyną, kadangi kitų angų spynose dažnai nebūna. Trūkumas tokio tepimo , kad įkišus ir atrakinus ar užrakinus ištraukus raktą, raktas būna tepaluotas, kurį tenka nuvalyti, prieš įsidedant. Senoms ir ilgai bei intensyviai naudotoms, todėl padilusioms spynoms tepti griežtai nepatartina naudoti universalaus naudojimo preparatus, kurie skirti atsukti užrūdijusiems varžtams, tepti durų vyriams, smulkiems mechanizmams ir t.t., kurie ne tik sutepa, bet ir tirpdo susidariusius nešvarumus. Tokių preparatų parduotuvėse yra visokių. Ilgai ir intensyviai naudojama spyna nudyla (raktas nudyla taip pat) ir joje prisikaupia įvairių nešvarumų, kurie lyg kompensuoja spynos sudilimą ir spyna, kad ir strigdama, toliau veikia. Papurškus į spyną kokio nors aukščiau minėtos paskirties preparato, spyna išplaunama ir sutepama, bet labai dažnai tik dar labiau stringa arba visiškai nustoja veikti – užsikerta. Tai ypač aktualu automobilių spynoms, taip pat sudėtingesnėms butų spynoms plokščiu raktu. Todėl tokias spynas geriausia tepti paprasta mašinine alyva. Kurį laiką erzina ištrauktas iš spynos tepaluotas raktas, bet kurį laiką spyna dar paveikia, o dažnai ir gana ilgai bei sėkmingai veikia, kai ištrauktas raktas jau nebūna tepaluotas.

Author: Autorius

4 thoughts on “Kad spyna lengvai rakintųsi

  1. alyvos negalima JOKIU BUDU nes alyvoje kaupiasi dulkes ir ji tikrai uzkakos spynos cilindra. straipsnius tai makalyne – persipyne sakiniai ir nesuprasi normaliai ko galima ko ne – visai kaip ruso televizija

  2. Keletas patarimų dėl spynų saugumo:

    Norint padidinti saugumą, reikėtų pasidomėti rakto dauginimo kontrole ir užrakto apsauga, ar spynos užraktas turi visas reikalingas apsaugas nuo mechaninio laužimo, gręžimo, rūgščių poveikio.

    Pametus raktą, rekomenduojama nedelsiant pakeisti užraktą, o ne tiesiog pasidaryti naują raktą pirmoje pasitaikiusioje raktų dirbtuvėje.

    Kad duris būtų sudėtingiau mechaniškai išlaužti, jas reikėtų montuoti taip, kad durys atsidarinėtų į išorę.

    Daugiau info: http://vairema.lt/Prekiu-katalogas/Spynos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.