Naminiai sūdyti lašiniai

Nusiperkame reikalingą kiekį mums patinkančių lašinių, kuriuos norėsime sūdyti. Geriausia pirkti iš ūkininko, bet tinka ir iš prekybos centro. Svarbiausia, kad lašiniai būtų švieži, nešaldyti, o tik atvėsinti. Literatūroje rašoma, kad sūdomų lašinių nereikia nuplauti, bet jei labai norisi, dėl šventos ramybės nuplovus iš prekybos centro pirktus lašinius, nieko blogo jiems nenutiks. Svarbu prieš sūdant juos nusausinti.

Pasiruoškite indą, kuriame sūdysis lašiniai. Geriausiai tam tinka stiklinis, keramikinis arba plastikinis dubuo (sūdyti reikia dubenyje, kad turėtų kur susikaupti išsiskyrę mėsos skysčiai). Indas turi būti tokio dydžio, kad jame tilptų vienas ant kito suguldyti lašiniai, kuriuos norime pasūdyti.

 

Dedame pirmąjį lašinių gabaliuką (jei lašiniai su oda, dedame būtinai oda žemyn), negailėdami užberiame druskos tiek, kad visas lašinių plotas būtų padengtas druska. Naudojame nejuoduotą – paprastą druską. Nereikia bijoti druskos padauginti – lašiniai pasiima jos tiek, kiek reikia. Jų neįmanoma persūdyti. Jei liks druskos perteklius, prieš vartojant jį bus galima tiesiog nubrauti peiliu arba jis nusės dubenyje ant dugno. Kur kas blogiau yra druskos užberti per mažai, nes tinkamai neišsisūdę lašiniai po kelių dienų tampa glitūs.

Užbėrus druskos, barstome prieskonius – būtinai naudojami juodieji pipirai, galima užberti kalendros. Išdėliojame plonai pjaustytas česnako juosteles (juostelės laikosi ant lašinių paviršiaus ir jų aromatas įsiskverbia geriau nei smulkintas ar išspaustas česnakas), dar galima uždėti keletą sausų lauro lapų. Galima panaudoti ir kitokius mėsai skirtus prieskonius, bet praktika rodo, kad klasikinis sūdytų lašinių skonis išgaunamas tik su tokiais prieskoniais.

Ant šių, jau pasūdytų lašinių, dedame antrąjį lašinių gabalėlį ir kartojame tą pačią sūdymo su prieskoniais procedūrą, kol visi lašiniai vienas ant kito atsidurs dubenyje. Kitą dieną lašinių gabalėlius reikia sukeisti vietomis: tie kurie buvo viršuje, turi atsidurti apačioje, kad visi lašinių gabalėliai pamirktų išsiskyrusiame skystyje (druskos išstumtas natūraliai mėsoje esantį skystis, todėl papildomai jokio vandens pilti nereikia, užtenka tiek, kiek yra). Keitimo procedūrą kartokime ir kitą, bei dar kitą dieną, nuo to jų kokybė tik gerės (idealu keisti vietomis kiekvieną sūdymo dieną, t. y. 7 dienas).

 

Kada gi pagaliau bus galima valgyti šiuos lašinius? Jei naudosite juos kepimui – vartoti galite jau kitą dieną, o jei norite valgyti termiškai neapdorotus, reikėtų 7 dienoms apsišarvuoti kantrybe. Po 7 dienų lašiniai jau tikrai bus išsisūdę ir juos galima išimti iš skysčio. Saugoti šiuos lašinius reikia šaldytuve, suvyniotus į maisto produktams skirtą popierių ir padėtus ant lėkštės. Suvartoti juos geriausia per 2-3 savaites. Tai nėra greitai gendantis produktas, bet ilgiau laikant, ima prarasti savo aromatą ir skonines savybes. Sūdyti lašiniai gali būti ir užšaldomi šaldiklyje, tam juos reikia supakuoti po vieną gabalėlį į celofaninį maišelį, kad galima būtų atšildyti tik tiek, kiek suvartosite per trumpą laiką.

Šis tekstas ir nuotraukos yra www.patariame.lt nuosavybė, cituodami nurodykite šaltinį.

Author: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.