Lašiniai

lasiniaiLietuvos miestiečiai, dažniausiai sėdimojo darbo atstovai, mano, kad pernelyg didelio lašiniuose esančių riebalų kiekio žmogaus organizmas neįsisavina. Tačiau kaimiečiai bei miestų darbininkai, kuriems tenka daug ir sunkiai dirbti, gerai žino, kad net ir nedidelis lašinių kąsnelis, priešingai, pagerina cholesterino apykaitą. Tarp pusryčių ir pietų, tarp pietų ir vakarienės daug naudingiau yra užkąsti lašinių gabaliuku, nei dešromis, bandele su mėsos įdaru (mėsainiu, dešrainiu, beliašu, čebureku, pica) arba net saldžiu pyragaičiu.
O pačiais paskutiniais moksliniais tyrimais nustatyta, kad lašiniai ne tik skanus, bet ir ypatingai naudingas maistas. JŲ BIOLOGINIS AKTYVUMAS YRA PENKIS KARTUS AUKŠTESNIS, NEI JAUTIENOS RIEBALŲ ARBA SVIESTO. Mokslininkai, tirdami lašinių poveikį žmogaus organizmui rado sensacingų ir neįtikėtinų įrodymų, kad kiaulienos lašiniuose yra tokių medžiagų, kurios stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, hormonų gamybą ir gerina širdies raumenų darbą
Nuo senų senovės žymiausi lietuvių bitininkai ir bičiulius, ir svečius vaišindavo lašiniais su pirmuoju šviežiai išsuktu medumi, sakydami, kad tai yra vaistų vaistas, atimąs visas turėtas ligas ir užkertąs būsimas.

Autorius: Autorius

1 thoughts on “Lašiniai

  1. Riekelė ruginės naminės duonelės, cibuliuką ar laiškiukų ir taurelė žemaitiškos ruginukės, varytos žinovo prie tyro vandens šaltinio… Pasaka, deja, tik pasaka dabar…

     

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.