Archive for the ‘Kūdkių mityba’ Category

Būsimiems tėveliams, kurie dar nėra susidūrę su vaikų priežiūra ir jų raida, dažnai kyla įvairių klausimų. Tie klausimai gali atrodyti elementarūs su akivaizdžiais atsakymais, tiems, kurie jau augina vaikučius. Tačiau kaip pasiryžti ir nebijoti ieškoti atsakymų nors atrodytų ir į kvailiausius klausimus? Read the rest of this entry »

Pienas ir pieno produktai kūdikio racione

 
Baby drinking from bottleKūdikiui karvės pienas nerekomenduojamas
Kūdikių mitybos specialistai nerekomenduoja metukų neturintiems vaikams siūlyti karvės pieno, tačiau jogurto ir varškytės pusmetinukas jau gali ragauti. Kodėl jogurtas ir varškė yra saugūs net metukų neturintiems kūdikiams? Kur slypi jogurto paslaptis? Read the rest of this entry »

,,Mamos žurnalas”, 2006 m., Nr.2

foodPokalbis su gydytoja hematologe Lina Rageliene.

Mažakraujysčių yra visokių
Mūsų pokalbio tema – pati paprasčiausia mažakraujystė, kuri atsiranda dėl geležies stokos. Žodis „mažakraujystė“ nėra tikslus. Iš tikrųjų susirgus šia liga kraujo nesumažėja, tačiau jis tampa nepilnavertis. Galbūt būtų tiksliau ligą vadinti „prastakraujyste“ arba kokia „nekokybiško kraujo liga“. Read the rest of this entry »

Professional-Baby-eating-foodKiekviena mama žino, kad kūdikį iki šešių mėnesių reikia maitinti krūtimi ar mišinuku, paskui, laikantis tam tikrų taisyklių, pradėti duoti kieto maistelio. Tačiau, pasirodo, maitinimas – tai ta sritis, kurioje negali būti griežtų taisyklių. Kodėl? Read the rest of this entry »

babyPirmoji mėsos tyrė
50 g virtos mėsos/paukštienos
1 arbatinis šaukštelis nerafinuoto aliejaus be jokių priedų
druska su jodu

Išvirtą šiltą mėsą/paukštieną 2–3 kartus permalkite pro tankų mėsmalės sietą. Sumaltą mėsą perspauskite per verdančiu vandeniu perlietą sietelį. Įdėkite aliejaus ir kruopščiai išmaišykite. Į šviežiai pagamintą daržovių tyrę įmaišykite 2 arbatinius šaukštelius mėsos tyrės, po 2–3 dienų – 4 šaukštelius. Taip mėsos kiekį didinkite iki visos porcijos, t.y. 30–50 g vienam kartui (kartu mažinkite daržovių tyrės kiekį). Read the rest of this entry »

loading...
Archyvai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas