Kaip apsaugoti pomidorus nuo fitoftorozės?

Labiausiai paplitusi pomidorus pažeidžianti liga yra fitoftorozė (liaudyje ji yra vadinama rūkais). Tam, kad užkirsti kelią šios ligos plitimui, nederėtų sodinti pomidorų ten, kur prieš tai augo paprikos, bulvės ar baklažanai. Taip pat nereikėtų sodinti pomidorų netoli nakvišinių šeimos augalų. Pelėsio sporos plinta pernešamos vėjo.

Kovos su fitoftoroze būdai

Imantis profilaktinių priemonių ten, kur kitais metais augs pomidorai, jau iš rudens reikėtų perkasti dirvožemį ir sudeginti prieš tai ten augusių kultūrų antžemines dalis. Auginant pažeidžiamas kultūras, būtina iš anksto ir laiku purkšti nuo šios ligos. Liga plinta ten, kur augalai auga labai tankiai. Reguliariai šalinkite pomidorų lapus ten, kur augalai smarkiai sutankėjo, taip pat šalinkite tuos lapus, kurie liečiasi su žeme. Augalams yra būtina gera oro cirkuliacija.

Profilaktika ir šios ligos įveikimo būdai

Teisingai laistykite augalus. Vanduo turi būti pilamas tik ant šaknų, nesušlapinat lapų.

Jei pomidorai auga šiltnamyje, jiems reikia sudaryti optimalias augimo sąlygas – temperatūra, vėdinimas, stebėkite, kad ten nebūtų labai drėgna.

Profilaktiškai nuo pat vasaros pradžios augalus reikėtų purkšti nuo fitoftorozės vario sulfatu. Nuo pat sezono pradžios augalus šiuo preparatu galima nupurkšti tris kartus.

Liaudiški kovos su fitoftoroze būdai

1 būdas.

50 gramų susmulkinto česnako užpilkite 1 litru vandens. Palaikykite vieną parą ir nukoškite. Gautą skystį supilkite į kibirą vandens ir naudokite pomidorų purškimui. Šiuo skysčiu pomidorus purkškite kartą per mėnesį.

2 būdas.

Vienodomis proporcijomis sumaišykite pieno pasukas arba išrūgas su vandeniu ir gautą skystį naudokite pomidorų purškimui. Per sezoną šiuo tirpalu purkškite pomidorus tris kartus. Tai ne tik apsaugos pomidorus nuo ligų, bet taip pat tai bus ir augalų tręšimas per lapus.

3 būdas.

Į kibirą vandens supilkite 1 litrą pieno ir 20 lašų jodo. Šiuo tirpalu purkškite pomidorus kas tris savaites.

Ką daryti jei fitoftorozė jau pažeidė pomidorus?

Pamačius pirmuosius augalų pažeidimo požymius, reikia nedelsiant pašalinti užkrėstus lapus ir vaisius. Vėliau reikia nupurkšti sveikus augalus druskos tirpalu. 10 litrų kibire vandens ištirpinkite 1/4 kg druskos ir nupurkškite augalus. Toks tirpalas dezinfekuos ir padidins augalų imuninę sistemą.

 

Autorius: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.