Pavojinga piktžolė – Sosnovskio barštis!

sosnovskio-barsciai-sPraėjusio šimtmečio viduryje Tarybų sąjungoje pradėjo dirbtinai dauginti šią piktžolę, kad padidintų siloso gamybos išteklius, bet vėliau šio sumanymo atsisakė, kai paaiškėjo, kad augalas labai nuodingas, tačiau piktžolė paplito ir kelia grėsmę iki šių dienų.
Pavojingos yra visos augalo dalys – lapai, stiebai ir vaisiai.

Augalo sudėtyje yra medžiaga, kuri patekusi ant odos, padaro ją labai jautrią šviesai ir saulės paveikta, ji labai nudega. Pakanka nuodingoms augalo sultims patekti ant odos ir karštomis saulėtomis dienomis patirsite didžiausius odos nudegimus. Net jei augalą paliesite tamsiu paros metu, kitą dieną vos pašvietus saulei, oda bus nudeginta . Ant odos atsiras pūslelės, pripildytos skysčio, o vėliau ilgai gyjančios opos, paliekančios dėmes ir randus ilgiems metams, o kai kuriais atvejais, randai lieka visą likusį gyvenimą. 
Jei vaikas palietė piktžolę, nedelsiant nuplaukite tą vietą su vandeniu ir muilu, bet atsargiai , kad sultys nepatektų ant sveikos odos paviršiaus. Jei vandens ir muilo šalia nėra, apriškite kelių sluoksnių medžiaga ir kuo greičiau ieškokite vandens. Jei per kitas artimiausias dvi dienas pasistengsite nebūti saulėje, jums greičiausiai pavyks išvengti odos nudegimų.

Author: Autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.