Posted in Papuošalai

Papuošalų priežiūra

Norėdamos apsaugoti juvelyrinius dirbinius nuo nešvarumų ir pažeidimų, visuomet nusiimkite juos prieš dirbdamos su chemikalais bei naudodamos kosmetiką. Skalbiant, valant daržoves, plaunant indus bei grindis, nusiimkite žiedus ir apyrankes. Nuo kontakto su drėgna oda ant juvelyrinių dirbinių gali atsirasti tamsios dėmės, todėl nusiėmusios grandinėlę ar karolius, tuoj pat nušluostykite juos sausa flanele.

Laikyti papuošalus geriau skrynutėje. Daugelis brangakmenių, pvz., ametistas, topazas, turkis, veikiami tiesioginių saulės spindulių, blunka. Perlai, turkis, malachitas ir gintaras nemėgsta didelės drėgmės.

Auksui ir sidabrui blizgesį grąžinsite, jei minkštu šepetėliu išplausite juos pusės stiklinės muilino vandens bei 1 šaukšto amoniako tirpalu ir, nuskalautus šiltu vandeniu, sausai iššluostysite flanele.

Ant ilgiau drėgnoje vietoje buvusių sidabrinių daiktų atsiranda dėmės, kurias išvalysite skudurėliu, pamirkytu 8 proc. acto tirpale ir, perplovę vandeniu, sausai nušluostykite.

Sidabrui valyti galima naudoti ir tyrelę iš kreidos bei amoniako. Po to nuplaukite vandeniu ir nusausinkite.

Posted in Grožis Papuošalai

Auksinės apyrankės – ne tik klasikos mėgėjams

Auksiniai papuošalai visuomet lieka madingi. Nors mados keičiasi, atsiranda naujų dizainų bei gamintojų papuošalų, bet auksinės apyrankės išlaiko ne tik savo, kaip tauraus metalo, vertę, bet ir šimtmečiais neblėstantį nešiojančio asmens statuso atskleidimą. Ir nors dažniau šį papuošalą renkasi moterys, juo pasipuošti dera įvairaus amžiaus bei lyties žmonėms. Skaityti toliau „Auksinės apyrankės – ne tik klasikos mėgėjams“

Posted in Papuošalai Valymas

Kad juvelyriniai dirbiniai vėl blizgėtų

juvelyrika

Kad juvelyriniai dirbiniai vėl blizgėtų

Tam, kad sugrąžinti juvelyrinių dirbinių pirminį blizgesį, jums prireiks:
– 1 valgomasis šaukštas druskos
– 1 valgomasis šaukštas sodos
– 1 valgomasis šaukštas indų ploviklio
– 1 stiklinė vandens
– 1 gabalėlis aliuminio folijos Skaityti toliau „Kad juvelyriniai dirbiniai vėl blizgėtų“

Posted in Papuošalai

Jei pajuodo sidabriniai papuošalai ar stalo įrankiai

Sidabriniai  papuošalai visada buvo ir yra madingi. Sidabrinius (dažniausiai tik pasidabruotus) stalo įrankius taip pat daug kas mėgsta naudoti. Bet  ilgainiui visi jie ptamsėja.

Skaityti toliau „Jei pajuodo sidabriniai papuošalai ar stalo įrankiai“

Posted in Papuošalai

Kad aukso papuošalai blizgėtų

Patamsėję auksiniai dirbiniai vėl blizgės, kai patamsėjusias vietas nutrinsite acte sumirkytu medžiagos gabalėliu. Patamsėjusį auksuotų gaminių paviršių galima atnaujinti atsargiai trinant šluoste, suvilgyta šiuo mišiniui: šaukštas 8% natrio hipochlorito tirpalo (skalbiklio „Belizna" tipo arba baliklis ACE ir panašūs, kuriuose yra chloro) ir kiaušinio baltymas. Auksinis žiedas: arba auksiniai auskarai labiau blizgės, kai juos palaikysite pasaldintame vandenyje.

Posted in Papuošalai

Jeigu auksiniai papuošalai apsitrynė ir neblizga

Jeigu auksiniai papuošalai su brangakmenio akutėmis ar be jų apsitrynė ir neblizga, nuplaukite juos vandenyje su amoniaku (6 lašai amoniako stik­linei vandens), po to perplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite flanelinio audinio skiaute.