Posted in Avalynės priežiūra

Guminės avalynės priežiūra

rain bootsGuminę avalynę saugokite nuo benzino, žibalo ir įvairių aly­vų. Plaukite ją ne tik iš viršaus, bet ir iš vidaus. Batų vidų ret­karčiais išdezinfekuokite kalio permanganato tirpalu arba specia­liais batų priežiūrai skirtais aerozoliais.

Guminiai batai ilgiau blizgės, jei juos plausite šiltu vandeniu, sausai nušluostysite ir nublizginsite minkšta šluoste, suvilgyta keliais glicerino lašais. Jeigu auliniai guminiai batai praleidžia vandenį ir negalima rasti skylutės, tai susukite aulą ir panardinkitę j vandenį. Oro burbuliukai, išeidami iš bato, padės rasti sky­lutę. Įtrūkusius guminius batus galite sutaisyti šitaip: gabaliuką kanifolijos (kanifolija – iš spygliuočių medžių sakų pagaminta derva, naudojama litavimui, styginių instrumentų priežiūrai) ištirpinkite spirite ir šia mase patep'kite sutrūkusias vie­tas. Jos greitai užstings ir nepraleis vandens.

Posted in Avalynės priežiūra Sveikata

Jei trina batai

bataiJei keliaudami ar mūvėdami naujais batais prisitrinsite pūs­lių, jums ne tik skaudės, bet ir turėsite bėdų, jei laiku nesiimsite priemonių.

Kitaip nei nudegimų pūsles, pritrintas pūsles pradurkite adata dviejose vietose. Prieš tai adatą palaikykite virš žvakės ar degtuko liepsnos arba pamerkite į alkoholį. Tik nuo pūs­lės nenuplėškite odos! Pradurtą vietą dezinfekuokite ir užkli­juokite pleistru, taip apsaugosite ją nuo tolesnio trynimo. Skaityti toliau „Jei trina batai“