Sudirgusios, paraudusios akys

Akių nuovargis, įtampa

akisTurbūt ilgai sėdite prie kompiuterio (televizoriaus)? Ko gero, jis taip pri­kausto jūsų dėmesį, kad žiūrite nė nemirktelėdami? Todėl akys peršti, niežti, jos darosi sausos, akių vokai paburksta. Dažnai skauda galvą.

Neišsigąskite, galite sau pagelbėti.

 • Leiskite akims pailsėti. Išjunkite kompiuterį (televizorių), eikite pasi­vaikščioti, bent pastovėkite prie lango, pasigrožėkite gamtos žaluma.

 • Išgerkite keletą stiklinių paprasto ar mineralinio van­dens. Pasirūpinkite, kad oras patalpoje būtų drėkinamas, blogiausiu atveju palįskite po dušu.

 • Suglauskite delnus ir trinkite juos vieną į kitą, kol sušils.

  Paskui delnais uždenkite akis ir keliskart iš lėto atsimerkite ir užsimerkite.

 • Žūrėkite į daiktus, esančius visai arti, tolėliau ir labai toli nuo jūsų. Stenkitės įtempti regėjimą. Tai puikus pratimas akims, pastebėjus pirmuosius toliaregystės požymius.

  Degančios, paraudusios akys

  Važiuodama automobiliu praveriate langą, nes viduje labai karšta. Ir štai viena akis parausta, junginė paburksta, pradeda niežėti. Nelaukite, kol junginės uždegimas (konjunktyvitas) peraugs į akies uždegimą (beje, tai užkrečiama liga, ir skubiai kreipkitės j gydytoją)! Jus galite užkirsti kelią ligai. Degančioms perštinčioms akims padeda žolelių vonelės. Paruoškite žolelių arbatą, gerai nukoškite, kad joje neliktų kietų dalelių, ir atvėsinkite iki kūno temperatūros. Pamerkite į arbatą vatos gumulėlį ar kosmetinę servetėlę ir pridėkite prie akies. Jei nenorite gulėti, pasėdėkite atloš­ta galva. Po kelių minučių dėkite kitą kompresą.

Akių kompresui tinkamos žolelės:

 • akišveitė,

 • ramunėlė,

 • linažolė,

 • petražolė,

 • rugiagėlė.

Netrinkite akies, antraip tik dar daugiau sudirginsite.

Esant ūminiam pūliniam voko krašto uždegimui (mieži­ui), akyje jaučiamas tarsi smėlio grūdelis. Jokiu būdu netrin­kite akies, kantriai skalaukite žolelių arbata.

 

Močiutės naminio vaisto receptas

Ledo kubeliai su užšaldytomis petražolėmis

Susmulkinkite ryšeli petražolių, užpilkite 1/4 litro verdančio vandens. Palikite 20 minučių pritraukti, atvėsinkite, supilkite j formeles ir palikite šaldiklyje. Prireikus išsiimkite kubelius su petražolėmis ir braukite jais akių vokus. Jie maloniai šaldo, gaivina ir gydo.

Vištakumas

Dieną viskas matyti aiškiai, kaip ant delno. Žnoma, jei švie­sa ne per ryški. Vakare daiktų kontūrai ima lietis. Pradedate matyti vis blogiau, todėl stengiatės vairuoti automobilj tik dieną.

Tokiu atveju močiutė patars jums valgyti mėlynių uogas, jų džemą, jogurtą su mėlynėmis, saldžią sriubą… Mėlynių uogose apstu vitamino A, veikliosios medžiagos mirtilino. Jie aštrina regėjimą prieblandoje, malšina akių jautrumą šviesai.

Parengta pagal Inge Kamuller darbus

Autorius:Autorius

1 thought on “Sudirgusios, paraudusios akys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.