Archive for the ‘Akiniai’ Category

Jeigu nuolat nešiojate arkinius, tai tas vietas, kur liečia aki­niai odą, dažniau įtrinkite riebiu kremu. Jiems spaudžiant, per ilgesnį laiką jautresnė oda gali sukietėti. Metalinių akinių rėmeliai, jei liečia odą, gali net sukelti už­degimą.

Jeigu pametėte akinių rėmelių varžtelį, neskubėkite bėgti į dirbtuvę. Paimkite 0,8-l mm storio kaproninį valą, nupjaukite jo galiuką ir vieną galą aplydykite degtuku. Kapronui ataušus, susidarys galvutė. Taip pasigamintą „varžtelį“ įdėkite į lizdą ir aplydykite antrąjį jo galą. Suremontuoti rėmeliai tarnaus gana ilgai. Read the rest of this entry »

Vaistinėse ir optikos parduotuvėse galima nusipirkti įvairių priemonių, kad akiniai nerasotų, bet su akinių rasojimu galima kovoti ir natūraliomis priemonėmis.
Nemalonu, kai akinių stiklai, esant nepalankiam orui apsitraukia drėgme, aprasoja. Rytą stiklus patrinkite pamuilinta medžiagos skiautele ir išblizginkite flanele – visą dieną akiniai bus švarūs.
Kad akinių stiklai nerasotų, patepkite
juos tokiu mišiniu: 3 masės dalys glicerino, 7 masės dalys skysto muilo, keli lašai terpentino. Po to nutrinkite akinių stiklus švariu minkštu audiniu (flanele). Taip pat stiklus galite patepti mišiniu, susidedančiu iš 5 dalių maistinio spirito ir 1 dalies glicerino. Po to taip pat nutrinkite švariu audiniu.

Vasarą patartume neužmiršti akinių nuo saulės. Jie ne tik apsaugo akis nuo ryškių saulės spindulių, bet ir padeda neatsirasti smulkioms raukšlelėms akių kampučiuose. Reiktų rinktis tik iš natūralaus stiklo pagamintus akinius, kurie yra ir brangesni, nes stiklas nepraleidžia akims kenksmingų ultravioletinių spindulių į akis. Read the rest of this entry »

loading...
Archyvai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas