Posted in Valgiai Žuvies patiekalai

Ungurinio šamo kepsneliai

Patiekalas 4 asmenims

Ingredientai:

Šamo filė be odos – 500 g

Kiaušiniai – 2 vnt.

Malti džiūvėsiai – 4-5 šaukštai

Tarkuotas kietasis sūris – 2 šaukštai Continue reading „Ungurinio šamo kepsneliai”

Posted in Iškyla gamtoje Verta žinoti šeimininkėms Žuvies patiekalai

Kaip lengvai nuvalyti smulkiažvynę žuvį

Šis būdas tinka žuvims, kurių žvynai smulkūs, pavyzdžiui, jūriniams ešeriams, sterkams bei sunkiai skutamoms gėlavandenėms žuvims. Paslaptis ta, kad žuvį reikia perlieti verdančiu vandeniu. Tiesiog laikykite žuvį už uodegos virš kriauklės ar didelio dubens ir apliekite vandeniu iš virdulio. Žvynai, tarsi mostelėjus burtų lazdele, pasišiauš. Tuomet juos pašalinti bus labai paprasta. Be to, žvynai nelaksto į visas šalis, kaip paprastai būna skutant, nes jie tiesiog nusiima.

Posted in Jūros gėrybės Konservavimas Valgiai Verta žinoti šeimininkėms Žuvies patiekalai

Kuršiškas silkių sūdymo būdas

silkesKuršių zalclakei (virtam sūrymui) 1 litrą vandens užvirinti, suberti 5 pilnus su kaupu šaukštus druskos, 3 nubrauktus šaukštelius cukraus, 1 pilną su kaupu šaukštelį garstyčių miltelių, šaukštą garstyčių sėklų, įmesti 5 laurų lapus, 10 kvapiųjų pipirų, 5 gvazdikėlius ir pavirti 7 minutes. Sūrymą atvėsinti. Imti 1 kg silkių. Jei silkės užšaldytos, jas atlaidinti. Silkių neskusti, tik nuplauti, būtinai išlupti žiaunas, nes nuo jų silkės pasidarys karčiomis ir sudėti į pailgą talpą (su dangteliu), užpilti kambario temperatūros sūrymu. Uždengti dangtelį ir retsykiais pavartant žuvis laikyti 3-5 paras apatinėje šaldytuvo lentynoje. Continue reading „Kuršiškas silkių sūdymo būdas”
Posted in Jūros gėrybės Sriubos Žuvies patiekalai

Kuršių ir lietuvninkų žuvienės

zuvieneLietuvos kulinarijos paveldas
(receptai pateikiami straipsnio pabaigoje)
Internetinė erdvė kuo toliau, tuo daugiau tampa prasimanytų, išgalvotų žinių maišalyne – mūsų dienų „žinios“ virsta sukurtais mitais, informacija jau nebėra informacija.
Virtuali bendruomenė, rydama vis daugiau tų pramanų, yra vis paviršutiniškiau informuojama, vis daugiau klaidinama, mulkinama ir kvailinama, nes šiuos mitus greituoju būdu ruošia žemo išsilavinimo paviršutiniško suvokimo ir supratimo žmonės.
Ypatingai daug netvarkos yra Lietuvos virtuvės ir kulinarijos terminijoje, nes čia bet kas, netyčia iškepęs kiaušinį ar užtepęs margarino ant batono, susireikšmina iki kulinarijos „žinovo“ su savo „neklystančia“, tačiau iš tiesų neišmanėliška nuomone. Continue reading „Kuršių ir lietuvninkų žuvienės”
Posted in Jūros gėrybės Žuvies patiekalai

Upėtakiai. Upėtakių patiekalai

margasis_upetakis_mUpėtakiai

Ir paprastojo, ir  Kamčiatkinio, kitaip dar vadinamo vaivorykštiniu, upėtakio mėsa yra labai skani ir vertinga, Ji yra daugiasluoksnė, liesa, išsiskirianti švelniu skoniu. Upėtakių mėsos spalva – nuo baltos iki rausvos ar net oranžinės. Continue reading „Upėtakiai. Upėtakių patiekalai”

Posted in Žuvies patiekalai

Krevetės. Krevečių patiekalai

krevetesKrevetės

Krevetės yra vienos populiariausių jūros gėrybių.Skaniai paruošti jas nesudėtinga, o švelnaus saldoko skonio mėsa patinka daugeliui. Ruošimo požiūriu jos universalios dera su daugeliu skonių ir jas galima kepti, troškinti, virti, o vasarą pamarinuotas ir apvyniotas šonine kepti kepsninėje. Continue reading „Krevetės. Krevečių patiekalai”

Posted in Karštieji patiekalai Žuvies patiekalai

TROŠKINTOS ŽUVYS

Sušaldytą, nuplautą žuvų file įtriname mairūnais arba žuviai skirtų prieskonių mišiniu (pvz."chmeli-suneli") ir palaikome, kol patroškinsime ruoželiais supjaustytas daržoves (tinka įvairios, bet tik ne kopūstai). Į vandenį įpilame truputį aliejaus. Po kelių minučių į puodą sudedame žuvis (porcijai — maždaug 100 g žuvų ir 200 g daržovių).

Continue reading „TROŠKINTOS ŽUVYS”

Posted in Verta žinoti šeimininkėms Žuvies patiekalai

Žuvies valgiai

Baltymų žuvyse yra ne mažiau kaip jautienoje. Be to, jose yra daug vitaminų (tarp jų ir retojo vit. D), mineralinių medžiagų (fosforo, jodo). Dar vienas pri­valumas — žuvys organizmo lengvai pasisavinamos.
Jeigu jums nepatinka žuvų kvapas, jį galima pašalinti ar bent sumažinti.

Continue reading „Žuvies valgiai”

Posted in Patiekalai sveikuoliams Žuvies patiekalai

VIRTOS ŽUVYS

Nuvalytas, porcijomis supjaustytas žuvis užpilame verdančiu daržovių sulti­niu ir paverdame 15-20 min. Kai išvirs, žuvis išimame ir padedame ant lėkštės (bus skaniau, jeigu lėkštė bus šilta). Prie žuvų tinka sviestas (maždaug 5-150 g žuvų), prieskoniniai žalumynai. Daržoves iš sultinio galima valgyti kaip garnyrą

Continue reading „VIRTOS ŽUVYS”