Ar galima kūdikiams duoti jogurto ir varškės?

Pienas ir pieno produktai kūdikio racione

 
Baby drinking from bottleKūdikiui karvės pienas nerekomenduojamas
Kūdikių mitybos specialistai nerekomenduoja metukų neturintiems vaikams siūlyti karvės pieno, tačiau jogurto ir varškytės pusmetinukas jau gali ragauti. Kodėl jogurtas ir varškė yra saugūs net metukų neturintiems kūdikiams? Kur slypi jogurto paslaptis?

Tiesa ta, kad nėra didelės paslapties. Pagrindinės priežastys, kodėl jogurtas ir varškė tinka ir mažesniems vaikams, yra šios:

– Jogurtu ar varške, skirtingai nei pienu, neįmanoma pakeisti pagrindinio kūdikio maisto – motinos pieno arba mišinio.

– Medikai baiminasi, kad jei vaikui iki metų bus duodama karvės pieno, mama atsisakys žindymo ar maitinimo mišiniu ir toliau maitins vien tik karvės pienu. Tai gali pakenkti kūdikio sveikatai.

– Jogurte ir varškėje laktozė suskaidyta, o pieno baltymų kiekis mažesnis, todėl šie produktai lengviau virškinami. Laktozės netoleruojantys žmonės dažnai neturi problemų, valgydami jogurtą ar varškę. Neretai tas pats galioja ir pieno baltymui alergiškiems žmonėms. 

 

Kodėl pienas nerekomenduojamas metukų neturintiems kūdikiams?

Piene nėra pakankamai maistingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų, kad tinkamai aprūpintų augantį kūdikio organizmą. Jei vaikas iki metų valgo daug pieno produktų, jam gali išsivystyti anemija dėl geležies nepakankamumo. Pienas taip pat trukdo organizmui tinkamai įsisavinti geležį. Geležies norma tai vienas iš tų dalykų, kurių negalima sumažinti naujagimio maiste. Karvės pienu maitinami kūdikiai gauna nepakankamaivitamino E, geležies, būtinų riebiųjų rūgščių ir per daug baltymų, natrio ir kalio. Šie kiekiai gali būti per dideli mažam organizmui susidoroti.

Be to, kūdikiui per sunku virškinti ir įsisavinti karvės pieno baltymus ir riebalus. Tačiau didžiausią poveikį kūdikio organizme karvės pienas daro geležies lygiui. 

 

Nuo kada galima siūlyti jogurtą?

Kaip jau minėta, gerai tai, jog net laktozės netoleruojantys žmonės gali valgyti jogurtą. Jame laktozė suskaidyta, tad laktozės netoleruojantys ir net alergiški pieno baltymui žmonės jogurtą daug lengviau virškina nei kitus pieno produktus. Todėl jogurtas ir net varškė tinka kūdikiams nuo 8 mėnesių. Kai kurie pediatrai teigia, kad jogurto kūdikiui galima duoti ir nuo 6 mėnesių. 

 

Kaip paruošti maistą su jogurtu kūdikiui?

Kadangi kūdikis jau ragavo vaisių ir daržovių, juos galima maišyti su jogurtu. Pavyzdžiui, su mėlynėmis, bananais persikais ar net daržovėmis. Nors jogurtas su daržovėmis suaugusiesiems skamba ne kaip, dauguma kūdikių tai mėgsta.

Parengta pagal: http://www.tindirindi.lt/

Autorius:Autorius

3 thoughts on “Ar galima kūdikiams duoti jogurto ir varškės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.