Nevirtų braškių sirupas / kompotas

Šis receptas aktualus tiems, kas mėgsta braškių kompotus ar sirupus, bet neturi daug vietos trilitriniams stiklainiams laikyti.
Gamybai reikės:
1 kg braškių
1 kg cukraus
2 g citrinos rūgšties
200g vandens.
Braškės nuplaunamos, nuskinami žiedkočiai ir sudedamos į karščiui atsparų dubenį.

Iš cukraus, vandens ir citrinos rūgšties verdame sirupą. Jis verdamas lygiai 15 min (laikas skaičiuojamas nuo užvirimo momento).
Išvirtą sirupą pilame į dubenį ant braškių.
NEMAIŠOME!!!
Laukiame kol pasikeis braškių spalva ir jos šiek tiek atvės.
Atsargiai nupilame sirupą į puodą ir dabar jau verdame 10 min.
Šį sirupą vėl pilame ant braškių. Jokiu būdu nemaišome. Palaukiame apie pusvalandį ir vėl jį nupilame į tą patį puodą. Trečią kartą sirupą verdame 5 min.
Kol sirupas verda sudedame uogas į norimo dydžio konservavimui paruoštus stiklainius. Uogų į stiklainį dedame tiek, kad užpildyti maždaug pusę stiklainio tūrio. Tuomet pilame verdantį sirupą į stiklainius, juos užsukame išvirintais dangteliais, apverčiame ir šiltai apklojame, kad karšti išliktų kaip galima ilgiau.
Atskiedus vandeniu šį sirupą galima gerti kaip kompotą o neatskiestas jis naudojamas desertams. Taip konservuotos uogos puikiai tinka konditeriniams gaminiams, prie blynų ar ledų.

Skanaus!

Autorius:Autorius

2 thoughts on “Nevirtų braškių sirupas / kompotas

  1. Papuvusių braškių nei jokių kitų sugedusių vaisių bei daržovių maistui niekada nereikia naudoti, nes galima susirgti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.