Posted in Daržininkystė Verta žinoti šeimininkėms

Kompostas ir kompostavimas

komposto dezeŽodį „kompostas” būtų galima pakeisti paprastesnių – „puvenos”, jei ne pastarojo naudojimas pavadinti perpuvusį mėšlą. Kompostas – tai tos pačios puvenos, tik gaunamos skaidantis bet kokioms organinėms atliekoms. Dirvos mikroorganizmai ir kita dirvožemio gyvybė virškina negyvų augalų ir gyvūnų liekanas ir paverčia jas į dirvą panašia substancija – humusu, formuojančiu naudingą augalams augimo terpę. Skaityti toliau „Kompostas ir kompostavimas”

Posted in Daržininkystė Verta žinoti šeimininkėms

Braškių auginimas

braskes mulcasBraškės nėra labai reiklus augalas, bet geriausiai auga ir dera humusingame priesmėlyje ir priemolyje. Dažnai braškes tenka auginti įvairios mechaninės sudėties dirvose. Labai svarbu, kad dirva būtų laidi drėgmei ir orui. Smėlingos dirvos dažniausiai yra pernelyg laidžios. Kad jos turėtų daugiau humuso, būtų rišlesnės ir mažiau laidžios, reikia labiau tręšti organinėmis trąšomis. Tuo tarpu molio ir sunkaus priemolio dirvos būna per daug supuolusios, nepraleidžia oro. Norint jose auginti braškes, taip pat vertėtų nepagailėti organinių trąšų, durpių. Be to, labai svarbu dirvas įdirbti tada, kai jos subrendusios, bet neperdžiūvusios. Negalima jų dirbti šlapių, nes sugadinama dirvos struktūra ir pridaroma daug grumstų. Skaityti toliau „Braškių auginimas”

Posted in Dietos Sveikata

VALGOME, REGIMAI LIEKNĖJAME IR VISŲ NUOSTABAI JAUNĖJAME

sulieknetiVINCENTO SAKO DIETA SU „ALVEO“
Pasiruošimas. Nusipirkite svarstykles ir būtinai visu ūgiu nusifotografuokite, – bus ką palyginti, pasidžiaugti pokyčiais ir kitiems parodyti, pasigirti…
Nusiteikite negerti kavos, alaus, vyno, nevartoti cukraus, konditerijos gaminių, saldumynų, šokolado. Skaityti toliau „VALGOME, REGIMAI LIEKNĖJAME IR VISŲ NUOSTABAI JAUNĖJAME”

Posted in Daržininkystė Verta žinoti šeimininkėms

Ridikėlių auginimas

ridikeliaiRidikėliai pačios ankstyviausios daržovės. Veislė Saxa subręsta praėjus 18 dienų nuo sudygimo. Esant tokiam ankstyvumui nėra prasmės juos auginti vienus. Laimei, ridikėliai geri kaimynai daugeliui daržovių. Tai ilgos dienos augalas. Todėl norint gauti šakniavaisius, o ne ūglius, ridikėlius reikia sėti netinkamu jiems laiku, t.y. ankstyvą pavasarį arba vasaros pabaigoje – rudens pradžioje.

Geriausias pirmos pavasarinės sėjos laikas – savaitė po galimos darbų darže pradžios. Ir po to vėl po 5-7 dienų, ir vėl… Ridikėlius suspėti pasėti 4-5 galima kartus ir taip ženkliai ištęsti jų derėjimo periodą. Vėliau galima sėti tik tas veisles, kurios neskuba žydėti. Skaityti toliau „Ridikėlių auginimas”

Posted in Daržininkystė Verta žinoti šeimininkėms

Agurkų auginimas

agurkaiAgurkai labai šilumamėgiai. Maža to, kad nepakelia šalnų – keletas vėsių ir drėgnų dienų gali gerokai pristabdyti augalų augimą. Bet jeigu dirva turtinga, oras šiltas, o vieta erdvi, agurkai klesti. Jiems patinka netgi šviežias mėšlas, jeigu naudojamas protingais kiekiais.

Agurkų sodinimui rekomenduojamos įvairios schemos. Populiarus sodinimas viena eile lysvės centre, 10 cm tarpais. Tokiu būdu galima sėti ne visas sėklas iš karto. Pirmą kartą po vieną sėklą kas 40 cm, po 5-7 dienų – vėl po vieną sėklą tarp jau pasėtų, dar po 5-7 dienų – dar po sėklą tarp pasėtų ir galbūt jau sudygusių. Skaityti toliau „Agurkų auginimas”

Posted in Sveikata Verta žinoti šeimininkėms

Vitaminas C kovoja su vėžiu, muša virusus

citrinaVitaminai gali pagelbėti ne tik kovojant su hipovitaminozėmis, bet ir padėti išvengti sunkių ligų ar jų komplikacijų. Įvairių autorių duomenimis, toks yra ir visiems žinomas vitaminas C. Skaityti toliau „Vitaminas C kovoja su vėžiu, muša virusus”