Posted in Sveikata Valgiai

Vištienos sriuba nuo peršalimo ir gripo

Vištienos sriuba nuo peršalimo ir gripo
Tikriausia daugeliui teko girdėti apie „stebuklingas gydomąsias galias“, priskiriamas vištienos sultiniui.
Kuo gi jis naudingas esant peršalimo susirgimams? Šį kartą pašnekėsime ne tik apie sultinį, bet ir apie ne
ką mažiau vertingą patiekalą – vištienos sriubą.
Tad kuo gi vertinga gali būti vištienos sriuba? Continue reading „Vištienos sriuba nuo peršalimo ir gripo”

Posted in Sveikata Vaistažolės

Balinio ajero šaknis (Acorus calamus)

Liaudies medicinoje ajeras svarbus vaistas gydant vandenige. vaikų rachitą ir išgąstį. Vartojamas nuo kosulio, sutrikus virškinimui, tulžies ir inkstų ligoms gydyti. Šaknis kramtydavo užkimus, balso stygoms sustiprinti. Ajero sultys vartojamos regėjimui, atminčiai gerinti, taip pat norint mesti rūkyti (kyla noras vemti). Ajero šaknų nuoviru plaunamos pūlingos žaizdos, opos. Labai tinka aromatingoms vonioms, po kurių atsigauna organizmas, pagerėja miegas. Continue reading „Balinio ajero šaknis (Acorus calamus)”

Posted in Sveikata Verta žinoti šeimininkėms

Medus su ciberžole, cinamonu ir juodaisiais pipirais

Imunitetą stiprinanti bei padedanti saugotis nuo virusų profilaktinė 
priemonė, kurią rekomenduojama vartoti šaltuoju metų laiku.

 Ingredientai:
 100 g medaus,
 1 valg. šaukštas ciberžolės,
 0,5 arbatinio šaukštelio maltų juodųjų pipirų,
 0,5 arbatinio šaukštelio malto Ceilono cinamono. Continue reading „Medus su ciberžole, cinamonu ir juodaisiais pipirais”

Posted in Gėrimai Sveikata Vaistažolės

Gydo paprastoji spanguolė (Oxycoccus palustris)

Spanguolės pasižymi kraują stabdančiomis, uždegimą slopinančiomis, skorbutą gydančiomis ir kitomis savybėmis. Jų sultys tinka ligoniu troškuliui malšinti, tonizuoja organizmą, didina darbingumą, gerina apetitą ir virškinimą, padeda sumažėjus skrandžio sulčių rūgštingumui, sergant hipertonija, stimuliuoja kasos sekreciją. Iš šviežiu uogų gaminami ekstraktai – jie vartojami sergančiųjų apetitui žadinti, nuo hipo- ir avitaminozių, sustiprina antibiotikų veikimą ir švelnina jų vartojimo pasekmes; persisaldžius, nuovargiui sumažinti vartojami tonizuojamieji gėrimai. Sultimis gydomos pūlingos žaizdos sergant mastitais, iškilus votims, nudeginus odą. Continue reading „Gydo paprastoji spanguolė (Oxycoccus palustris)”

Posted in Sveikata Vaistažolės

Geltonžiedis barkūnas (Meluotus offlcinalis’)

 

Vaistams vartojama žolė, kuri yra malonaus kvapo, nes joje yra kvapaus kumarino, eterinio aliejaus, organinių rūgščių ir kt.

Jo preparatai vartojami raminamiesiems kompresams gaminti. Jie slopina centrinę nervų sistemą, veikia narkotizuoančiai. Žolės nuoviru gydomos votys, furunkulai, sumušimai, ausų uždegimas. Sudžiovintos žiedų ir lapų arbata vartojama nuo migrenos. Continue reading „Geltonžiedis barkūnas (Meluotus offlcinalis’)”

Posted in Arbatos Gėrimai Sveikata Verta žinoti šeimininkėms

Senovinis vaistažolių fermentavimo būdas

Vietoj įprastų arbatžolių galima vartoti atitinkamai paruoštus įvairių vaisių ir uoginių augalų, pavyzdžiui, žemuogių, juodųjų serbentų, obelų lapus, rožių arba jazminų žiedlapius. Vienos arba kelių rūšių švarių, kenkėjų nesužalotų, nuplautų lapelių prikemšama pilna molinė puodynė (red. pastaba – ar kitas karščiui atsparus indas). Viršus storai apklojamas rupių ruginių miltų tešla, ir puodynė statoma į karštą krosnį (red. pastaba – šiais laikais tenka naudoti orkaitę, svarbu nustatyti tinkamą temperatūrą procesui palaikyti), kad lapai sušustų. Po 10 12 valandų puodynė iš krosnies ištraukiama ir pastatoma, kad atšaltų. Tada tešla nulupama, o lapeliai paskirstomi skardoje, išdžiovinami ir laikomi sausai sandariai uždaromose dėžutėse. Continue reading „Senovinis vaistažolių fermentavimo būdas”

Posted in Sveikata

Šarminantys produktai koronaviruso profilaktikai

 

Koronavirusas nėra naujas reiškinys ir medicinoje šis virusas yra žinomas jau gana seniai. Coronavirus [kǝ-roʹnǝ-viʺrus] Pirmąjį koronavirusą, paukščių infekcinį bronchito virusą, 1937 metais atrado Fred Beaudette ir Charles Hudson. 1967 metais  June Almeida  ir David Tyrrell elektronine mikroskopija tyrė virusų, kurie, kaip žinoma, sukelia žmonių peršalimą, štamus ir aptiko daleles, primenančias paukščių infekcinį bronchito virusą. Almeida sukūrė terminą „koronavirusas“ nuo lotynų kalbos žodžio corona, kuris reiškia „karūna“, nes šių virusų glikoproteino šakos buvo panašios į saulės vainikėlį – karū (žiūrėkite paveikslėlį).
Continue reading „Šarminantys produktai koronaviruso profilaktikai”

Posted in Dietos Sveikata

Trumpai apie aviečių sultis

Nuo seno žmonės įvairias ligas gydo aviečių pre­paratais. Nustatyta, kad aviečių sultyse daug cuk­raus, organinių rūgščių, vitaminų B,C ir karotino. Aviečių sultyse esanti salicilo rūgštis skatina pra­kaitavimą ir gydo uždegimines ligas, todėl šiomis sultimis patariama gydyti karštinę, peršalimo ir in­fekcines ligas, anginą, faringitą ir kt. Aviečių sulty­se taip pat gausu ir folio rūgšties, kuri padeda kre­šinti kraują. Šios sultys yra vertinamos ir todėl, kad jose daug geležies, cinko, vario, mangano ir kobal­to. Aviečių sulčių patariama gerti sergantiems ane­mija, sveikstantiems po sunkių ligų ir nusilpus or­ganizmui. Jos gerina apetitą, malšina pilvo skaus­mus, skatina virškinamojo trakto ir skrandžio darbą. Liaudies medicinos žinovai nuo seno aviečių sulti­mis gydė hipertenziją ir aterosklerozę. Susmulkintų aviečių lapų antpilu sergantiems stomatitu ir angina patariama skalauti burną bei gerklę, o taip pat šio antpilo kompresais gydyti pūlines žaizdas ir kitas odos ligas. Šiuo antpilu patariama gydyti hemorojų, tiesiosios žarnos trūkinėjimus ir ginekologines li­gas. Aviečių sultys skatina šlapimo išsiskyrimą, pa­lengvina atsikosėjimą ir mažina aukštą kūno tempe­ratūrą. Aviečių sulčių patariama gerti pagyvenu­siems žmonėms, nes jos skystina kraują ir neleidžia susidaryti trombams.

Posted in Laisvalaikis Sveikata

Vietos, į kurias verta užsukti pasportuoti Vilniuje

Jeigu atvažiavote į Lietuvos sostinę ne tik pabūti trumpam, bet ir pagyventi kurį laiką, jums gali praversti įvairi naudinga informacija apie kasdienes vietas, į kurias galbūt einate savo gimtajame mieste. Tai vietos, kuriose galima praleisti laisvalaikį, pasportuoti, pabūti su šeima bei draugais ir vietos, kuriose galima įsigyti reikiamų prekių. Continue reading „Vietos, į kurias verta užsukti pasportuoti Vilniuje”

Posted in Sveikata

Kompresoriniai inhaliatoriai: viskas, ką Jums reikia žinoti

Kvėpavimas yra visiškai natūralus procesas žmogui, tad daugelis net negali įsivaizduoti – ką reiškia, kai sunku įkvėpti, kad tai kelia diskomfortą ir net skausmą. Žinoma, šiuolaikinė medicina labai padeda tokiems žmonėms. Egzistuoja labai daug įvairiausios įrangos, pavyzdžiui, kompresoriniai inhaliatoriai. Jie padeda kur kas paprasčiau kvėpuoti, juolab, susitvarkyti su sveikatos problemomis, kurios gali labai apsunkinti gyvenimą. Continue reading „Kompresoriniai inhaliatoriai: viskas, ką Jums reikia žinoti”