Posted in Daržininkystė Gėlininkystė

Kada tabakas naudingas

Yra atvejų, kai tabakas nekenkia sveikatai, netgi atvirkščiai – padeda: jei prieš sodų žydėjimą ir po jo apipurkšime jaunus lapelius tabako užpilu, tai išvengsime chemikalų. Užpilo paruošimo būdas: 400 g tabako užpilame 10 l karšto vandens, palaikome dvi paras, perkošiame ir pridedame 40 g sutarkuoto ūkinio muilo.

Užpilą galima pagaminti ir iš česnako: susmulkiname 180-200 g česnako skiltelių, išspaudžiame sultis, išspaudas užpilame 10 l vandens. Leidžiame nusistovėti, po to perkošiame ir tuomet įmaišome česnako sultis.

Šie žmogui nekenksmingi užpilai yra mirtini amarui, blakutėms, smulkiems vikšrams.

Dar viena puiki liaudiška sodų apsaugos priemonė – medžio pelenai. Juos barstome tarpvagiuose, pakasame vaismedžių pomedžiuose, ruošiame užpilus laistymui.

Posted in Daržininkystė Gėlininkystė Ūkio darbai Žemės ūkis

Pagalba sode – vejos laistymo sistemos

Neretai žmonėms nuosavas sodas yra tikra svajonių svajonė. Tai vieta, kurioje galima ne tik ramiai leisti laiką su šeima, bet ir vakaroti, atsipalaiduoti sodinant patinkančius augalus bei džiaugtis jau užaugusiais. Tam, kad laikas sode būtų malonus ir jaukus, būtina tinkamai juo pasirūpinti. Tikriausiai vienas iš geriausių būdų tai padaryti – įsigyti tinkamas priežiūros priemones. Continue reading „Pagalba sode – vejos laistymo sistemos”

Posted in Buitis Gėlininkystė Namų jaukumui

Gėlės puikiai tinkančios į tamsų kampą

Kiekvienuose namuose norisi žalumos. Dažnas komponuoja gėles ant palangės ar netoli šviesos šaltinio. Tačiau ką daryti jei norėtumėte pagyvinti buto dalį toliau nuo lango? Kokias gėles rinktis ir kaip jas prižiūrėti, kad žaluma džiugintų visus metus? Štai jums trys gėlių idėjos namams: Continue reading „Gėlės puikiai tinkančios į tamsų kampą”

Posted in Daržininkystė Gėlininkystė Ūkio darbai Žemės ūkis

Kalifornijos sliekai komposto perdirbimui 

kalifornijos-sliekaiKalifornijos sliekai, kas tai? 

Sliekai yra hermafroditai – “Jis” ir “Ji” viename, tačiau dauginimuisi reikia dviejų individų.

Sliekučiai užsimezga žiedo formos balnelyje, kuris netrukus nuslenka nuo slieko kūno ir virsta kokonu.

Kokone gali būti iki 24 sliekučių

Lytiškai subręsta ir pradeda daugintis 3 mėnesių

Suaugusio slieko duomenys: 6-8 cm ilgio ir  3 – 5 mm storio, sveria 0,8-1,4 gramo.

Sliekas gali regeneruoti – atsiauginti sužeistą kūno dalį.

Continue reading „Kalifornijos sliekai komposto perdirbimui „

Posted in Daržininkystė Gėlininkystė Gėrimai Sveikata Vaistažolės

Trūkažolė, kuri dar vadinama cikorija, laiką rodo ir kavą pavaduoja

Pa­ke­lė­se, dir­vo­nuo­se, pa­tvo­riuo­se, ant kal­ve­lių ir py­li­mė­lių mė­ly­nai pra­žy­do pa­pras­to­ji trū­ka­žo­lė, ku­ri lo­ty­niš­kai va­di­na­ma ci­cho­rium in­ty­bus. To­dėl trū­ka­žo­lė dar va­di­na­ma ci­ko­ri­ja. Iš jos šak­nų da­ro­mas ka­vos pa­kai­ta­las – ci­ko­ri­ja. Liau­dis trū­ka­žo­lei su­gal­vo­jo ir ki­tų pa­va­di­ni­mų. Šis au­ga­las dar va­di­na­mas ke­lio ži­bin­tu, žyd­rą­ja sau­lėg­rą­ža, sau­la­žo­le, lau­ki­ne ci­ko­ri­ja, varg­šų nu­si­dė­jė­lių gė­le.

Continue reading „Trūkažolė, kuri dar vadinama cikorija, laiką rodo ir kavą pavaduoja”

Posted in Arbatos Daržininkystė Gėlininkystė Gėrimai Sveikata Vaistažolės Valgiai

Mėtos

Lietuvoje auginamos kelių rūšių metosmėtos, bet visos jos pasižymi antibakterinėmis, antiseptinėmis ir virškinimo gerinamosiomis ypatybėmis. Liaudies medicinos atstovai mėtomis gydydavo peršalimo ligas, galvos skausmą, virškinimo sutrikimus. Mėtų arbata vartojama kaip švelnūs ra­minamieji, nuo pilvo pūtimo, šlapimo skyrimuisi skatinti.

Continue reading „Mėtos”

Posted in Daržininkystė Gėlininkystė Sveikata Vaistažolės

Rozmarinai

rozmarinaiSenovės graikai ir romėnai buvo įsitikinę, kad rozmarinai padeda išsaugoti visus gražiau­sius dalykus gyvenime, atneša laimę ir saugo nuo piktųjų dvasių. Kitaip ir negali būti, nes jie – meilės deivės Veneros mėgstamiausi augalai. Jos, dei­vės, atsiradusios iš jūros putos, garbei rozmarinas buvo vadi­namas „jūros rasa".

Continue reading „Rozmarinai”

Posted in Daržininkystė Gėlininkystė Mėsos patiekalai Patiekalai sveikuoliams Sriubos Sveikata Užkandžiai Vaistažolės Valgiai Verta žinoti šeimininkėms Žvėrienos patiekalai

Prieskoninių žolelių mišiniai

prieskoniaiPasigaminkime prieskoninių žolelių mišinių žiemai.

Sriuboms ir troškiniams gardinti

1.  2 dalys mairūnų, 2 dalys čiobrelių, 2 dalys petražolių, 1 dalis citrinų žievelių, i dalis bazilikų, 0,5 dalies pankolio.

2.  2 dalys krapų, 2 dalys petražolių (smulkiai supjaustyti lapai ir šaknys), i dalis mairūnų, i dalis dašių, 0,5 dalies kalendrų.

Continue reading „Prieskoninių žolelių mišiniai”

Posted in Arbatos Daržininkystė Gėlininkystė Sveikata Vaistažolės

Vaistinis šalavijas

salavijasHipokratas šalaviją vadino šventa žole. Ir ne be reikalo. Šalavijų užpilu galima skalauti burną esant burnos ertmės ar dantenų uždegimui, kvėpuoti šalavijų garais ar gerti šalavijų arbatas viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejais. Šalavijų lapai gerai pagelbėja ir drabu­žių spintoje, nes jų kvapo labai bijo kandys.

Continue reading „Vaistinis šalavijas”

Posted in Daržininkystė Gėlininkystė Vaistažolės

Levandos

LevandaJomis aromatizuojama troškinta mėsa, žuvys, daržo­vės, net druska ir cukrus! Taip pat jų dedama į desertus, ke­pinius, netgi užšaldoma ledo kubeliuose.

Levandos pasižymi ramina­muoju, spazmų atpalaiduoja­muoju ir antiseptiniu poveikiu. Aromaterapijoje levandos pa­gelbsti nuo įtampos, migrenos, miego sutrikimų. Šiuo augalu atbaidysite kandis.

Continue reading „Levandos”