Archive for the ‘Kūno priežiūra’ Category

Profesorė Eugenija Šimkūnaitė siūlė tokj veido odos atjauninimo būdą.

* Imti žalių vaistinės taukės (Symphytum officinalis) lapu ir stiebų ir gerai sutrinti. Žinoma, prieš tai lapai ir stie­beliai turi būti švariai nuplauti virintu vandeniu. Gauta košele užtepti gerai nuplautą veidą ir palaikyti apie va­landą. Po to švariai nuplauti. Po poros dienų vėl pakar­toti ir taip daryti 5-6 kartus. O Dar paprasčiau supjaustyti plačiomis skiltelėmis agurką ir dėti ant veido. Read the rest of this entry »

Vaistinė ramunė (Matricaria chamomillae) – vienas iš geriausiai žinomų ir daž­niausiai vartojamų vaistinių augalų. Ramunių žiedynus vartojo senovės Graikijos ir Romos gydytojai, antikos moks­lininkai ir gydytojai Hipokratas ir Dioskoridas jais gydė ke­penų, inkstų, šlapimo pūslės ligas, malšino galvos skausmą. Ramunių veikliosios medžiagos slopina uždegimus, skatina prakaitavimą, pasižymi antiseptiniu veikimu. Read the rest of this entry »

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į savo avalynę: ji turi būti kaip įmanoma patogesnė, pagaminta iš natūralios odos – ji laidi orui, todėl oda gali kvėpuoti.

Liaudies medicina rekomenduoja daryti voneles, aptrynimus, kompresus, miltelius. Pateikiame keletą receptų.

Vakare, prieš einant miegoti, patartina daryti kojų voneles. Šiltame vandenyje ištirpinkite saują druskos ir įberkite saują pušies spyglių. Mirkykite kojas 20 minučių, tada sausai nušluostykite ir atsigulkite. (Vietoje pušies spyglių galima naudoti jų nuovirą.)

Read the rest of this entry »

veido raukslesOdos senėjimas – tai natūralus, gamtos nulemtas, procesas, kuris organizme prasideda dar jauname amžiuje.

Galima išskirti chronologinį (pagal paso duomenis) ir biologinį (atitinkantį bendrojo vidurkio normas) žmogaus amžių.

Taip pat reikia išskirti natūralų bei priešlaikinį senėjimą. Natūralus senėjimo procesas yra sąlyginis ir negrįžtamas procesas. Priešlaikinio senėjimo galima išvengti arba jį galima pristabdyti.

Pastaruoju metu odos senėjimas dar yra skirstomas į „vidinį“ ir „išorinį“ senėjimą.

Read the rest of this entry »

Gerti degtinės nerekomenduojame, tačiau pasitelkti ją į pagalbą buityje tikrai galite – ji atstoja daugybę priemonių ir tinka pačioms įvairiausioms reikmėms. Siūlome susipažinti su 20 neįprastų (tačiau naudingų žinoti) jos panaudojimo būdų.

degtine-spalvota

  • Jei norite pleistrą nuplėšti be skausmo, sudrėkinkite jį degtine. Ji ištirpins klijus.
  • Kad nuvalytumėte tarpus tarp vonios plytelių, pripilkite į purkštuvą degtinės, užpurkškite, palaukite 5 minutes ir nuplaukite vandeniu. Alkoholis sunaikins grybelius, palėsius ir kitus mikroorganizmus.
  • Suvilgykite degtine medžiagos skiautelę ir nuvalykie akinius – stiklai bus švarūs ir blizgūs.
  • Tinka dezinfekuoti skutimosi peiliukus ir apsaugoti juos nuo rūdžių. Įpilkite į stiklinę degtinės ir po skutimosi pamerkite į ją skustuvą.
  • Papurkškite degtinės ant dėmių nuo vėmalų, patrinkite šepetėliu ir nusausinkite.
  • Sudrėkinkite degtine vatos gabaliuką ir nusivalykite veidą – tai sutrauks poras ir pašalins nešvarumus.
  • Stikliuką degtinės sumaišykite su šampūnu. Alkoholis skatins plaukų augimą ir pašalins iš jų toksinus. Read the rest of this entry »

Pasak istorinių šaltinių, jau senovės Romoje vyrai ieškojo būdų, kaip numalšinti nemalonų prakaito kvapą. Tuomet jie naudodavo kvepiančių žolelių mišinius. Džiugu, kad šiais laikais galime naudotis paprastesniais būdais ir užtenka pasirinkti tinkamas kosmetikos priemones: dušo želes, dezodorantus ar kvepalus. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vyrų medžiagų apykaita yra greitesnė nei moterų, t. y., vyro organizmas turi pagaminti dau­giau prakaito, kad atvėstų, vadinasi, ir apsauga turi būti intensy­vesnė. Todėl vyrams skirtos kosmetikos priemonės yra subalan­suotos būtent jiems. Nemaloniam kūno kvapui pašalinti rinkitės dušo želes, įvairius prausiklius, nes jie pašalina nuo odos purvą bei riebalus ir suma­žina bakterijų kiekį. Po prausimosi rekomenduojama pasipurkšti dezodorantu ar pasitepti antiperspirantu, pasikvėpinti kvepalais.

vro veidasŽurnaluose ir interneto portaluose gausu patarimų moterims, kaip prižiūrėti odą, kokias priemones pasirinkti, kodėl svarbu maitinti bei drėkinti odą ir pan. Tačiau vyrų odai taip pat reikia priežiūros. Kasdienis skutimasis dirgina odą ir ji tampa jautri. Read the rest of this entry »

Read the rest of this entry »

baby-faceKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju. Read the rest of this entry »

darzovesNegalinčius ištverti be vėlyvos vakarienės tikriausiai pradžiugins naujiena, kad yra maisto produktų, kurie ne tik mažai kaloringi, bet ir padeda greičiau sudeginti su kitais produktais gautas kalorijas. Valgomi vakarais, ypač pasportavus ar aktyviai pasimankštinus, jie padeda greičiau atsikratyti antsvorio. Trumpiau tariant, galima valgyti ir liesėti! Read the rest of this entry »

loading...
Archyvai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas