Posted in Daržovių patiekalai Konservavimas

Šaltai marinuota adžika

Tikrai išbandytas ir mėgstamas giminės receptas: 3 kg pomidoru (geriau mėsingi – pvz. tokie kaip „Jaučio širdis” arba „Sto pudov”, bet tai nėra būtina),  1 kg saldžių paprikų (labiausiai tinka raudonos, žalių jokiu būdu nenaudoti), 250 gr šviežių jelapeno pipirų arba čiliukų,  300 gr česnakų,  300 gr  9 % acto, 1 šaukštas cukraus, 3 šaukštai paprastos rupios druskos (joduota druska konservavimui netinka). Visus šiuos ingredientus reikia sumalti mėsmale arba susmulkinti blenderiu (smulkinant blenderiu, reikia, kad liktų maži gabaliukai, o ne vientisa tyrė).  Gautą masę gerai išmaišyti ir laikyti kambario temperatūroje 3-5 paras fermentacijai.  Vėliau tirštąją šios masės dalį supilstyti į gerai sterilizuotus stiklainiukus ir uždaryti išvirintais arba spiritu nuvalytais dangteliais.  Likusį skystį taip pat supilstyti į stiklainiukus ir naudoti kaip pagardą sriuboms. Ši adžika laikoma šaldytuve arba tikrai vėsiame rūsyje. Tai šaltasis konservavimo būdas, jo dėka išlieka visi natūralūs daržovių vitaminai ir mineralai.

Posted in Desertai Gėrimai Konservavimas

Nevirtų braškių sirupas / kompotas

Šis receptas aktualus tiems, kas mėgsta braškių kompotus ar sirupus, bet neturi daug vietos trilitriniams stiklainiams laikyti.
Gamybai reikės:
1 kg braškių
1 kg cukraus
2 g citrinos rūgšties
200g vandens.
Braškės nuplaunamos, nuskinami žiedkočiai ir sudedamos į karščiui atsparų dubenį. Continue reading „Nevirtų braškių sirupas / kompotas”

Posted in Konservavimas Mėsos patiekalai Verta žinoti šeimininkėms

Marinuoti lašiniai

Tai dar vienas terminis lašinių apdorojimo ir paruošimo vartojimui būdas. Šis būdas dažniausiai yra naudojamas norint paruošti plonus, „nekondicinius“ lašinukus.

Gamybos būdas – švariai nuplauname lašinius ir supjaustome juos norimo dydžio gabalėliais (patogiausia – juostelėmis, kad galima būtų sustatyti į stiklainį.) Continue reading „Marinuoti lašiniai”

Posted in Daržovių patiekalai Konservavimas Verta žinoti šeimininkėms

Paprikų rauginimas

Jos rauginami panašiai kaip agurkai. Pradžioje išimame sėklas ir sudedame paprikas į indą. Jeigu nenorime smulkinti, tuomet jų vaisius kaip vaflius suneriame vienas į kitą ir kur ne kur tarp jų įdedame gabalėlį česnako. Tarp sluoksnių pri­dedame krienų, krapų, juodųjų serbentų, vyšnių, ąžuolo lapų.

Paprikas de­dame kuo standžiau. Kai indą pripildome, jį užpilame sūdytu vandeniu (1 litrui vandens – 1 šaukštas paprastos, rupios druskos), įdedame lauro lapelių ir prislegiame mediniu dangteliu.

Posted in Konservavimas Verta žinoti šeimininkėms

Marinuoti grybai

Surinktus miško grybus gerai nuvalome ir išverdame. Virti reikia apie 30 min. Išvirusius grybus suberiame į kiaurasamtį ir perplauname šaltu vandeniu. Vandeniui nuvarvėjus, sudedame juos į dubenį ir pasūdome. Continue reading „Marinuoti grybai”

Posted in Daržovių patiekalai Konservavimas Verta žinoti šeimininkėms

Šaltai marinuoti agurkai su česnakais

Jei mėgstate aštriai saldžiarūgščius, traškius agurkėlius – šis receptas kaip tik jums.

Ingredientai:

2 kg agurkų (gali būti peraugę, neišvaizdūs),

4 šaukštai druskos,

700 g cukraus (cukraus kiekį galima šiek tiek sumažinti),

1,5 stiklinės obuolių acto,

7 šaukštai aliejaus,

2 galvutės česnako (jei mėgstate marinuotas česnako skilteles, jų galima dėti ir daugiau),

1 šaukštas čili miltelių.

Continue reading „Šaltai marinuoti agurkai su česnakais”

Posted in Daržovių patiekalai Konservavimas Verta žinoti šeimininkėms

Žalių pomidorų salotos

Šis receptas yra išbandytas daugelį kartų, todėl drąsiai galime jį jums rekomenduoti.

Ingredientai:

3kg žalių pomidorų
1kg
svogūnų
1kg paprikų
1kg morkų
3 valgomieji šaukštai druskos
200 gr cukraus
300 ml aliejaus
100 ml 9% acto Continue reading „Žalių pomidorų salotos”

Posted in Daržovių patiekalai Konservavimas Verta žinoti šeimininkėms

Adžika

adzika3 kg. pomidorų 
1 kg. morkų
1 kg. paprikų 
1 kg. obuolių (antaninių)
2-4 čili pipirai (geriausia raudonieji, ieskokite pačių aitriausių)

Continue reading „Adžika”

Posted in Desertai Konservavimas Vaistažolės Verta žinoti šeimininkėms

Šermukšnių uogienė

sermuksniu uogienePirmiausia susiraskite šermukšnio medį ir nuskinkite uogas su visomis kekėmis. Jei uogas skynėte iki šalnų, būtinai jas įdėkite į šaldymo kamerą (šaldiklį)  bent vienai parai – nebus tokios karčios (aš laikiau net savaitę).  Tuomet nurinkite uogas nuo šakelių, kruopščiai jas nuplaukite, suberkite  į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu.

Continue reading „Šermukšnių uogienė”

Posted in Konservavimas Sveikata Vaistažolės Verta žinoti šeimininkėms

Aronijos ir patiekalai iš jų

 

aronijaAronijos uogos, tai tikras vitaminų ir mineralų, kurie puikiai išlieka ir šias uogas įvairiais būdais konservuojant, lobynas. Iš aronijų gamindami kompotus ir uogienes, jūs visiems metams aprūpinsite savo šeimą natūraliais vitaminais iš gamtos.

Continue reading „Aronijos ir patiekalai iš jų”